Chór Rosarium

Chór ROSARIUM

- parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej został założony we wrześniu 2010 r. z inicjatywy ks. Józefa Dziducha, proboszcz parafii. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest mgr Stanisław Diwiszek, organista parafialny. Asystentem i korepetytorem głosowym jest mgr Anna Barska. Opiekę duchową nad chórem sprawuje Ks. Paweł Pruszkowski, wikariusz parafii.

Chór wykonuje repertuar religijny w języku polskim i łacińskim, oraz chorał gregoriański, uświetniając swym śpiewem najważniejsze uroczystości parafialne, oraz śpiewając na stałe w II niedzielę miesiąca podczas mszy o godz. 12:00. Po tejże Mszy św. odbywa się krótki koncert. Chór występuje również na koncertach poza parafią, m.in. w Babinie i Wąwolnicy. W chórze śpiewa obecnie 18 osób. Wszystkich chętnych do śpiewani w chórze prosimy o kontakt z Panem Organistą. Szczególnie zapraszamy głosy męskie!

"Dziś przygotowuję się na przyjście Twoje, jako oblubienica na przyjście Oblubieńca swego. Wielki to Pan, ten Oblubieniec mój, Niebiosa ogarnąć Go nie mogą. Serafini, którzy stoją najbliżej Niego, zasłaniają oblicze swoje i powtarzają nieustannie: święty, święty, święty. Ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Jemu śpiewają Chóry, przed Nim padają trony, przed jasnością Jego słońce gaśnie: A jednak ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Serce moje, wyjdź z tej głębokiej zadumy, jak Go wielbią inni, bo na to nie masz czasu, gdyż nadchodzi i już jest u twych drzwi.(Dz 1805)."