Chór Rosarium

Chór ROSARIUM

- parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej został założony we wrześniu 2010 r. z inicjatywy ks. Józefa Dziducha, proboszcz parafii. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest mgr Stanisław Diwiszek, organista parafialny. Asystentem i korepetytorem głosowym jest mgr Anna Barska. Opiekę duchową nad chórem sprawuje Ks. Paweł Pruszkowski, wikariusz parafii.

Chór wykonuje repertuar religijny w języku polskim i łacińskim, oraz chorał gregoriański, uświetniając swym śpiewem najważniejsze uroczystości parafialne, oraz śpiewając na stałe w II niedzielę miesiąca podczas mszy o godz. 12:00. Po tejże Mszy św. odbywa się krótki koncert. Chór występuje również na koncertach poza parafią, m.in. w Babinie i Wąwolnicy. W chórze śpiewa obecnie 18 osób. Wszystkich chętnych do śpiewani w chórze prosimy o kontakt z Panem Organistą. Szczególnie zapraszamy głosy męskie!

"Zazwyczaj cierpienie wypędza i pożera radość, jeżeli się cierpi bez celu. Cierpienie zaś w intencji dobrej rodzi najpiękniejszą, najczystszą i najtrwalszą radość, jaką mieli męczennicy."