Kwartet GAUDETE

- został założony w III niedzielę Adwentu 2011 r., stąd przybrał swoją nazwę. Założycielem jest Stanisław Diwiszek - organista parafii.
Tworzą go:
Elżbieta Kamińska - sopran
Natalia Janczak - alt
Michał Zawada - tenor
Stanisław Diwiszek - bas (na zmianę z Szymonem Żmindą)
***
Kwartet specjalizuje się w wykonawstwie liturgicznej muzyki wokalnej różnych epok (od baroku do współczesności) przede wszystkim w języku łacińskim. Przeznaczeniem kwartetu będzie stała oprawa mszy świętej o godz. 12:00 w 3 niedzielę miesiąca, oraz na zmianę z chórem ROSARIUM innych uroczystości parafialnych, jak również występy na koncertach.

"Zazwyczaj cierpienie wypędza i pożera radość, jeżeli się cierpi bez celu. Cierpienie zaś w intencji dobrej rodzi najpiękniejszą, najczystszą i najtrwalszą radość, jaką mieli męczennicy."