Nasza parafia

strona główna > nasza parafia

Parafia powstała w nowo wzniesionym osiedlu Widok, w dzielnicy Czuby, który to teren jeszcze w 1987 r. stanowił miejsce zgromadzenia się wiernych uczestniczących w spotkaniu z Ojcem świętym Janem Pawłem II. Akt erekcyjny wydał abp Bolesław Pylak 15 stycznia 1993r. Do tego czasu funkcjonował tu samodzielny ośrodek duszpasterski. Obowiązki tworzenia parafii powierzono ks. Lechowi Kumie.
Zespół sakralny obejmuje docelowy kościół  - dwie kondygnacje(ciągle trwają prace upiększjące) oraz plebanię wzniesioną w latach 1992-1993. Starą  kaplicę (1992-1993), którą  pobłogosławił ks. Abp Bolesław Pylak 27 maja 1993r. wykorzystano po gruntownym remoncie i modernizacji na przedszkole (2009).  Prace budowlane docelowej świątyni parafialnej rozpoczęto w 2001 r. - zasiedlono w 2007 r.

Ulice należące do parafii:
Agatowa, Ametystowa, Bursztynowa, Na Stoku, Onyksowa, Opalowa, Perłowa, Rubinowa, Szafirowa, Topazowa, Turniowa, Turkusowa, Wyżynna.
Liczba osób zameldowanych mieszkających na terenie parafii:
13800 osób.

Odpust parafialny:
Matki Bożej Różańcowej 7 października.

" Chcę żyć i umierać, jak dusza święta, wpatrzona w Ciebie Jezu, na krzyżu rozpięty, jako we wzór, jak mam postępować. Szukałam przykładu - wokoło siebie i nie znajdowałam dostatecznych i zauważyłam, jakoby opóźniała się świętość moja, lecz od chwili obecnej utkwiłam wzrok w Ciebie Chryste, Wodzu mój najlepszy. Ufam, że pobłogosławisz wysiłkom moim."

3. Radca prawny – terminy podawane są w niedzele

- Kancelaria nr II

4. Grupa AA "Bursztynowa" miting AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca miting otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki.

Pomagając innemu alkoholikowi – pomagasz sobie  !!!

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mitingi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Miting otwarty - I wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła, przekazanej do dyspozycji w/w stowarzyszeń i instytucji. Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi.