Nasza parafia

strona główna > nasza parafia

Parafia powstała w nowo wzniesionym osiedlu Widok, w dzielnicy Czuby, który to teren jeszcze w 1987 r. stanowił miejsce zgromadzenia się wiernych uczestniczących w spotkaniu z Ojcem świętym Janem Pawłem II. Akt erekcyjny wydał abp Bolesław Pylak 15 stycznia 1993r. Do tego czasu funkcjonował tu samodzielny ośrodek duszpasterski. Obowiązki tworzenia parafii powierzono ks. Lechowi Kumie.
Zespół sakralny obejmuje docelowy kościół  - dwie kondygnacje(ciągle trwają prace upiększjące) oraz plebanię wzniesioną w latach 1992-1993. Starą  kaplicę (1992-1993), którą  pobłogosławił ks. Abp Bolesław Pylak 27 maja 1993r. wykorzystano po gruntownym remoncie i modernizacji na przedszkole (2009).  Prace budowlane docelowej świątyni parafialnej rozpoczęto w 2001 r. - zasiedlono w 2007 r.

Ulice należące do parafii:
Agatowa, Ametystowa, Bursztynowa, Na Stoku, Onyksowa, Opalowa, Perłowa, Rubinowa, Szafirowa, Topazowa, Turniowa, Turkusowa, Wyżynna.
Liczba osób zameldowanych mieszkających na terenie parafii:
13800 osób.

Odpust parafialny:
Matki Bożej Różańcowej 7 października.

"Boże, Któryś z miłosierdzia Swego powołać raczył z nicości do bytu rodzaj ludzki. Z hojnością go obdarzyłeś naturą i łaską. Lecz dobroci Twojej, jakby to nie dosyć. - Ty Panie w miłosierdziu Swoim dajesz nam, życie wiekuiste. Przypuszczasz nas do Swego szczęścia wiekuistego i dajesz nam udział w Swym życiu wewnętrznym, a czynisz to jedynie z miłosierdzia Swego. Tak nas darzysz łaską Swoją, jedynie dlatego, żeś dobry i pełen miłości. Nie byliśmy Ci potrzebni wcale do szczęścia Twego, ale Ty Panie, chcesz się podzielić własnym szczęściem z nami. Lecz podczas próby nie wytrwał człowiek; mógłbyś go ukarać, jak Aniołów wiecznym odrzuceniem, ale tu wystąpiło miłosierdzie Twoje i wzruszyły się wnętrzności Twoje litością wielką i przyrzekłeś Sam naprawić nasze zbawienie. Jest to niepojęta przepaść Twojej litości, żeś nas nie ukarał, jak na to zasłużyliśmy; niech będzie uwielbione miłosierdzie Twoje o Panie; całe wieki wysławiać je będziemy. I zdumieli się Aniołowie nad wielkością miłosierdzia, któreś okazał ludziom. . .(Dz 1743)"

3. Radca prawny – terminy podawane są w niedzele

- Kancelaria nr II

4. Grupa AA "Bursztynowa" miting AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca miting otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki.

Pomagając innemu alkoholikowi – pomagasz sobie  !!!

ZAPROSZENIE - INFORMACJA

Serdecznie zapraszamy osoby pragnące posłuchać doświadczeń trzeźwiejących alkoholików na organizowane przez Służby Intergrupy AA „Królewska” mityngi spikerskie, będące jedną z form niesienia posłania alkoholikowi, który wciąż jeszcze cierpi. Działania powyższe są podyktowane troską o wszystkie Przyjaciółki i Przyjaciół mających problem z alkoholem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tych spotkaniach.

Poniżej podajemy termin najbliższego mityngu spikerskiego:

• 31 października 2014 r.    – spikerem będzie Krzysztof AA

(Grupa AA „KOALA” z Jaszczowa),  początek spotkania o godzinie 17:00;

Spotkania w ramach mityngów spikerskich Intergrupy AA „Królewska” odbywają się, w każdym miesiącu, w sali spotkań Grupy AA BURSZTYNOWA, Dom Parafii Matki Bożej           Różańcowej (sala „Betania" – wejście od strony biblioteki), ul. Bursztynowa 20 w Lublinie.

„Jestem odpowiedzialny, gdy ktokolwiek i gdziekolwiek potrzebuje pomocy. Chcę aby była do niego wyciągnięta pomocna dłoń AA”.

Z pozdrowieniami Pogody Ducha

Organizator mityngu spikerskiego                                             Rzecznik Intergrupy AA „Królewska”

Robert AA                                                                                    Mariusz AA

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mitingi w każdą środę, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Miting otwarty - I środa miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła, przekazanej do dyspozycji w/w stowarzyszeń i instytucji. Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi.