XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2017 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę ZwykłąGościmy Ks. Kan. Piotra Kawałko, Proboszcza Par. św. Mikołaja w Lublinie. Dziękujemy czcigodnemu gościowi za głoszone Słowo a państwu za dary do puszki na wsparcie renowacji zabytkowego kościoła Św. Mikołaja na Czwartku, serdeczne Bóg zapłać.
2.  Dzisiaj po Mszy św. wieczornej koncert chóru CUM SANCTIS zatytułowany UBI CARITAS pod dyr. P. Barbary Pazur. Dziękujemy Chórowi za ten dar artystycznego śpiewu w czasie Eucharystii jak i w czasie koncertu. Serdecznie zapraszamy Was Drodzy Parafianie na koncert.
3. Dziękujemy za udział w czasie trwania Oktawy Bożego Ciała, za ubogacenie procesji swoim zaangażowaniem, za obsługą liturgiczną, dziewczynkom za sypanie kwiatów oraz wspólnotom za wykonanie ołtarzy, za niesienie feretronów, chorągwi i sztandarów oraz baldachimu. BÓG ZAPŁAĆ!
4. W piątek dzieci i młodzież zakończyli rok szkolny. Życzymy dobrych wakacji, słonecznych dni i pogody ducha. Zachęcamy do pogłębienia swojej wiary, do uczestnictwa w Eucharystii, nawet w powszednie dni. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach oazowych (www.lublin.oaza.pl), obozach KSM-u (www.ksm.lublin.pl) w 39 Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę – koszt 75 zł. (www.pielgrzymka.lublin.pl), w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej (SMALDasz wiarę…” 25-27.08.2017 w Garbowie (www.cdmlublin.pl), koszt – 40 zł. Bardzo serdecznie zachęcamy!!!
5. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 spotkanie KŻR i zmiana tajemnic, zapraszamy także mężczyzn.
6. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:
➢ Środa (28.06) – Św. Ireneusza, biskupa, męczennika, wspomn.
➢ Czwartek (29.06) – Świętych Apostołów Piotra i Pawła, uroczystość, taca na „świętopietrze”.

Odpust zupełny może uzyskać wierny, który nawiedzi archikatedrę albo bazyliki mniejsze archidiecezji albo z pobożną intencją używa przedmiotu pobożności, pobłogosławionego przez Ojca Świętego, pod zwykłymi warunkami.

7. uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – rozpoczynają się w archikatedrze Dni Maryjne, będące przygotowaniem do święta NMP Płaczącej (3 lipca), w 68 rocz. lubelskiego cudu. Centralne uroczystości - 3 lipca na Placu Katedralnym o g. 19.00. Program w gablocie.
8. Do piątku, po Mszy św. wieczornej, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota lipca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o 7.00, Adoracja Najświętszego Sakramentu do 9.00. Zapraszamy.
10. Kancelaria w wakacje: poniedziałek - piątek w godz. 16.00 - 17.30, w sobotę g. 9.00 -10.00.
11. Msze św. w wakacjeniedziela:7; 9; 10.30; 12; 18Nie ma o 16.30W tygodniu: 700 i 1800.
12. Spowiedź codziennie od 6.45 – 7.00, od 17.30 – 18.00 i na zgłoszenie po Mszy św.
13. Zapisy na Rekolekcje Narodowe - JEZUS NA STADIONIE - z o. Johnem Boshobora, koszt 30+40 (ulg.) lub 30+60 (normalny) wyjazd do W-wy 1. lipca (sobota) o godz. 5.00 rano z parkingu.
14. W każdą środę od 28 czerwca do końca lipca w godz. 17.00.-20.00. w wąwozie przy altanie będą bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakatach przy bibliotece i w gablotach dzielnicy.
15. Dzień skupienia dla narzeczonych w II niedzielę m-ca g. 15.30. Konferencja dla rodziców chrzestnych w każdy czwartek o godz. 19.
16. Porady prawne: poniedziałek g. 17.00, kancelaria II.
17. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
18. Serdeczne Bóg zapłać za dar złożony na kolejne witraże: Wyżynna 43/35 = 100;

BPS S.A. O/ Lublin 15 1930 1709 2001 0009 0476 0001

" Chcę żyć i umierać, jak dusza święta, wpatrzona w Ciebie Jezu, na krzyżu rozpięty, jako we wzór, jak mam postępować. Szukałam przykładu - wokoło siebie i nie znajdowałam dostatecznych i zauważyłam, jakoby opóźniała się świętość moja, lecz od chwili obecnej utkwiłam wzrok w Ciebie Chryste, Wodzu mój najlepszy. Ufam, że pobłogosławisz wysiłkom moim."