Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Ogłoszenia parafialne

XX NIEDZIELA ZWYKŁA-20.08.2017KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP ks. Abp Stanisława Gądeckiego, w najbliższą niedzielę, tj. 20 sierpnia we wszystkich parafiach Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz ofiar burz i nawałnic. Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Polska, co umożliwi udzielenie sprawnej i bezpośredniej pomocy ofiarom żywiołu. Tragiczne w skutkach nawałnice nawiedziły województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. Strażacy interweniowali ponad 13 tysięcy razy. W województwie pomorskim w wyniku nawałnic zginęło pięć osób. Środki finansowe można także wpłacać na konto: Caritas Archidiecezji Lubelskiej : Pekao S.A. o. V/Lublin 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „nawałnice”. Skala strat jest ogromna i trudna do oszacowania - – są ofiary śmiertelne, ranni, zniszczone domy, pozrywane dachy.
2. Za tydzień zbiórka do puszki na przybory szkolne dla dzieci w ramach akcji Caritas - Tornister pełen uśmiechu 
3. W tym TYGODNIU obchodzimy: 
❖ Poniedziałek (21.08) – Św. Piusa X, p., wspomnienie
❖ Wtorek (22.08) – NMP Królowej, wspomnienie
❖ Czwartek (24.08) – ŚW. BARTŁOMIEJA, Ap., święto liturgiczne, odpust w Niedrzwicy Kościelnej
❖ Sobota (26.08) – NMP Częstochowskiej, urocz. , Msze św.: g. 7.00 i 18.00; o g. 9.00 – dla Katechetów całej Lubelskiej Archidiecezji – celebruje: Bp Józef Wróbel (prosimy uwolnić parking w sobotę od 8.00  16.00)

Komunikat KEP – odczytać!

 

4. Sierpień - miesiąc trzeźwości i pielgrzymek. Zachęcamy do trzeźwości oraz do modlitwy za uzależnionych. 
5. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pieszej pielgrzymce do Wąwolnicy. Wyjście spod kościoła Św.Rodziny, sobota 2 września 2017 r. po Mszy św o g. 6.30. O 18.00 – Msza św. na Placu Różańcowym w Wąwolnicy. 
6. Metropolita Lubelski zaprasza do udziału w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej (SMAL), które odbędą się w Garbowie, w parafii pw. Przemienienia Pańskiego, w dniach 25-27 sierpnia 2017 r. Zapisy uczestników prowadzone są internetowo, przez formularz zgłoszeniowy. Można go znaleźć na:www.cdmlublin.pl w zakładce SMAL. Są dwa warianty zapisów indywidualne i grupowe. Zapisu można dokonać również osobiście w biurze CDM od poniedziałku do piątku w godz. 10 -16. ul. Filaretów 7, Lublin. Koszt uczestnictwa w spotkaniu dla jednej osoby: 40 zł.
7. Zbliża się czas pielgrzymki osób z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niewidomych do Lublina. W programie nawiedzenie Katedry i innych miejsc w dn. 8-9 września. Do naszej parafii przybędzie 50 osób z Łęczycy: będą to niewidzący i słabowidzący z opiekunami. Prosimy o zgłoszenia noclegów, przyjmujemy dwie osoby: niewidzącą z opiekunem (kolacja-nocleg-śniadanie i suchy prowiant). Przybędą w piątek ok. g. 19.00 a odjadą w sobotę o 8.30 
8. Pielgrzymka Legionu Maryi do Częstochowy (oraz Daleszyce, Piekoszów, Włoszczowa) w dn. 8-9 września, koszt 130 zł z wyżywieniem. Zapisy P. Anna, tel. 783 771 248 
9. Przedszkole z wartościami chrześcijańsko - katolickimi z integrowane z podstawą programową z Agatowej 18, posiada jeszcze wolne miejsca. 
10. Wakacje: kancelaria: od g. 16 - 17.30 (poniedz.- piątek), w sobotę od g. 9-10. Msze św. w wakacjeniedziela:7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00; w tygodniu700 i 1800Spowiedź w tygodniu: 6.45 -7.00 i 17.30 – 18.00. 
11. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w każdy czwartek o godz. 19. 
12. Zapisy młodzieży do bierzmowania będą we wrześniu, do sakramentu przystępujemy w parafii zamieszkania

 

13. Jubileusz małżeński dla par zamieszkujących w Parafii będzie w III niedzielę września (17.09.).Zachęcamy do celebrowania tego święta we wspólnocie parafialnej. Msza św. o godz. 12.00 będzie w intencji Jubilatów obchodzących w b.r. okrągłą: 25, 50, 55, 60 i 65 rocznicę Sakramentu Małżeństwa. W najbliższym czasie otrzymacie państwo zaproszenia. Jest także możliwość zadeklarowania chęci uczestnictwa w Mszy św. Jubileuszowej przez innych Jubilatów np. 30, 35, 40, 45 i zgłoszenia intencji szczegółowej na tę Mszę św.  
14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, ogłoszenia i zapowiedzi w gablocieJest Gazetka do odebrania! 
15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na kościół, wpłacone na konto i w kancelarii.

Komunikat Konferencji Episkopatu Polski

Drodzy Bracia i Siostry!  

8 września 2017 r. przypada 300(trzechsetna) rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nałożenie papieskich koron na wizerunek Bogurodzicy dopełniło niejako ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza, który po obronie Jasnej Góry przed Szwedami, 1 kwietnia 1656 r. obrał Najświętszą Dziewicę Królową i Patronką Królestwa Polskiego.

Uroczystość koronacyjna w 1717 r. zjednoczyła na Jasnej Górze Polaków, stając się ogólnonarodową manifestacją wiary. Ten akt uznający Maryję za Królową Polski był punktem odniesienia w wielu, nierzadko trudnych momentach polskiej historii. Jasna Góra stała się Duchową Stolicą Polski i celem licznych pielgrzymek, a tym samym źródłem odnowy życia zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym.

         Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Główne obchody jubileuszowe odbędą się na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.

 

Podpisał: Bp Artur G. Miziński  - Sekretarz Generalny KEP

Zakopane, dnia 6 czerwca 2017 r.

 

Jasna Góra 26 sierpnia 2017 g. 11.00 – Suma Pontyfikalna z udziałem Episkopatu Polski oraz Władz Państwowych; g. 21.00 – Widowisko artystyczne ku czci Królowej Polski (z udziałem TVP), org. Bogusław PAWICA.

 

 

Myśl dnia
"Boże, Któryś z miłosierdzia Swego powołać raczył z nicości do bytu rodzaj ludzki. Z hojnością go obdarzyłeś naturą i łaską. Lecz dobroci Twojej, jakby to nie dosyć. - Ty Panie w miłosierdziu Swoim dajesz nam, życie wiekuiste. Przypuszczasz nas do Swego szczęścia wiekuistego i dajesz nam udział w Swym życiu wewnętrznym, a czynisz to jedynie z miłosierdzia Swego. Tak nas darzysz łaską Swoją, jedynie dlatego, żeś dobry i pełen miłości. Nie byliśmy Ci potrzebni wcale do szczęścia Twego, ale Ty Panie, chcesz się podzielić własnym szczęściem z nami. Lecz podczas próby nie wytrwał człowiek; mógłbyś go ukarać, jak Aniołów wiecznym odrzuceniem, ale tu wystąpiło miłosierdzie Twoje i wzruszyły się wnętrzności Twoje litością wielką i przyrzekłeś Sam naprawić nasze zbawienie. Jest to niepojęta przepaść Twojej litości, żeś nas nie ukarał, jak na to zasłużyliśmy; niech będzie uwielbione miłosierdzie Twoje o Panie; całe wieki wysławiać je będziemy. I zdumieli się Aniołowie nad wielkością miłosierdzia, któreś okazał ludziom. . .(Dz 1743)"

Św. Faustyna

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57