strona główna > Galeria zdjęć > Zdjęcia kościoła

Publikacja A.D.

Witraże w Kaplicy sw. Józefa

Witraże przedstawiają:

1.     Nagietki –– nazywane „małżonka słońca”, ponieważ tak jak słoneczniki podążają za słońcem w ciągu      dnia. Stąd symbolizują miłość wieczną, nieprzemijającą.

2.      Niezapominajki –– miłość wierna, szczera, pamiętająca.

3.      Słoneczniki –– miłość Boga, pobożność (kwiat, który zawsze jest zwrócony ku słońcu).

4.       Bez –– gorliwość, pilność.

5.      Fiołki: życie ukryte Jezusa – pokora, skromność, miłość, czyli cnoty panujące w życiu Świętej Rodziny w Nazarecie.

6.     Lilie : Wcielenie – niewinność i czystość, Ciało Chrystusa. Kwiat nieodłącznie związany ze sceną Zwiastowania i osobą Maryi.

Widok z góry

14.06.2016

Fot. Grażyna Bryda

:: wstecz