Obrzęd przyjęcia lektorów

Dzień Wspólnot 2014 - sobota

Dzień Wspólnot 2014 - piątek

Kongres Nowej Ewangelizacji

Ks. Abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski ogłosił na kongresie MB Latyczowską z naszego kościoła Patronką Dzieła Nowej Ewangelizacji

Fot. P. Marek Bryda

Obrzęd włączenia ministrantów do grona Służby Liturgicznej Ołtarza

Opiekun: Ks. Attila Honti

Fotr. P. Grażyna Bryda

Ks. Adam Przywuski - kustosz Santuarium MB Latyczowskiej, Pani Podola i Wołynia w Latyczowie na Ukrainie u nas

Ks. Adam przybył na zaproszenie Ks. Prałata Józefa Dziducha

300 lat Metropiltalnego Seminarium Duchownego w Lublinie

W  300 rocznicę powstania MSD w Lublinie, w dn. 24-26 października, odbyły się centralne obchody jubileuszowe. W piątek (24.X), liturgii w Archikatedrze Lubelskiej przewodniczył Prefekt Kongregacji Nauki Wiary Gerhard Ludwig Müller w sobotę (25.X) Nuncjusz Apostolski w Polsce, Abpa Celestino Migliore, w niedzielę (26 X)(kościół seminaryjny)Bp Jana Sobiło, z Diecezji Charkowsko-Zaporoskiej.

Msza św. Jubileuszowa

Przedstawienie Parafialnej Grupa Teatralnej

Spektakl: Objawienia fatimskie

Reżyser. P. Agnieszka Żminda

Odpust

Suma odpustowa, przewodniczy Ks. kan. Ryszard Jurak

Pasterka przed Odpustem - 06.10.2014

Koncelebrują kapłani Rodacy i byli duszpasterze Parafii.

Przewodniczył Ks. prał. Jan Kiełbasa

Słowo głosił Ks. kan. Grzegorz Trąbka

Intronizacja Obrazu Matki Bożej Latyczowskiej

4.10.2014

Rekolekcje przygotowujące do przyjęcia obrazu MB Latyczowskiej

termin 29. 09 - 1.10.2014

Rekolekcjonista Ks. dr kan. Andrzej Krasowski

POŚWIĘCENIE KRZYŻA

W niedzielę 14 września  w  święto Podwyższenia Krzyża Świętego (także: Pańskiego) – święto obchodzone zarówno w kościele zachodnim jak i wschodnim, związane z tradycją odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus POŚWIĘCONO w naszym kościele krzyż z wizerunkiem Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego Najwyższego Kapłana.

Krzyż wzorowany jest na krzyżu San Damiano i zawisł nad Prezbiterium. W układzie graficznym krzyża przedstawiono Ewangelistów za pomocą symboli, które są ich atrybutami i tak Marek – lew, Mateusz – człowiek, Łukasz – wół, Jan – orzeł.

Rezurekcja

Wigilia Paschalna

Liturgia Męki Pańskiej

Liturgia Wieczerzy Pańskiej

Rekolekcje Wielkopostne

fot. Grażyna Bryda

Rekolekcje prowadził ks. Mirosław Bielecki, kapelan Ogniska Światła i Miłości w Kaliszanach

Droga Krzyżowa ulacami osiedla

Droga Krzyżowa

fot. Grażyna Bryda

Droga Krzyżowa zorganizowana przez Oazę i KSM.

Legion Maryi

fot. Grażyna Bryda

Do naszej parafii został zaproszony ks. Józef Sażyński opiekun duchowy Legionu Maryi w naszej diecezji. Wypełniając posługę słowa przybliżył parafianom wspólnotę, której duszpasterzuje zachęcając tym samym wiernych do apostolstwa.

Światowe Dni Młodzieży

fot. Grażyna Bryda

W naszej parafii gościliśmy młodzież, która zaangażowana jest w przygotowanie ŚDM w Krakowie. Goście dzielili się świadectwem życia i przeżyciem spotkania młodych z papieżem.

o. Adam Szustak OP

fot. Grażyna Bryda

W naszej parafii gościliśmy cenionego rekolekcjonistę o. Adam Szustaka OP.

Kolędnicy misyjni

fot. Andrzej Mięgoć

15 stycznia w naszej parafii odbyło się spotkanie kolędników misyjnych z całej Archidiecezji. Dzieci z radością wzięły udział w spotkaniu modlitewnym, które było również okazją do wspólnego śpiewania kolęd. Po Mszy św. dzieci posiliły się czymś słodkim...

:: wstecz