strona główna > grupy parafialne > Zastęp Św. Michała Archanioła

Zastęp Św. Michała Archanioła

Ruch został animowany w Parafii 20 lutego 2011 roku z inicjatywy Proszcza Parafii ks. Józefa i o. Piotra Prusakiewicza Animatora Generalnego Rycerstwa św. Michała Archanioła.

Aktualnie  zastęp liczy 25 Ryczerzy, 2 członków wspomagajacych i 6 kandydatów.

Grupa modlitewna Rycerstwa św. Michała Archanioła jest ruchem apostolskim posiadającym charyzmat do walki ze złymi duchami; posiada aprobatę Kongregacji dla Doktryny Wiary, a jego patronem jest św. Michał Archanioł.

Za przykładem Chrystusa mamy ratować dusze przed szatanem, a nie czekać, aż on nas zaatakuje, skrępuje i zniewoli duchowo. Nie miejmy nic wspólnego z szatanem i odpędzajmy go od siebie i innych duchową bronią modlitwy i wyrzeczenia.

Korzystajmy więc z każdej chwili czasu, bo szatan nie traci go wcale, czyhając, aby nas kusić i zgubić, stosownie do słów Pisma Świętego: „zstąpił do was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu” (Ap 12, 12). A zatem nasz nieprzejednany wróg nie traci ani chwili, aby nas zatracić na wieki, a my lekkomyślnie tracimy czas dany nam ku zbawieniu. Może ktoś powie: „Ja nic złego nie czynię…”. Święty Mateusz pisze, iż robotnicy w przypowieści Chrystusowej nic złego nie czynili, jedynie tracili czas, a jednak mimo to zostali złajani przez gospodarza słowami: „Czemu stoicie tu cały dzień bezczynnie?” (Mt 20, 6). Na sądzie Bożym Zbawiciel zażąda zdania sprawy nawet z każdego niepotrzebnego słowa. U Pana Boga nie ma jutra – jutro jest tylko u grzeszników, którzy ciągle mawiają „później”, „później”, aż zaskoczy ich śmierć. „Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia” (2 Kor 6, 2). „Obyście usłyszeli dzisiaj głos Jego: nie zatwardzajcie serc waszych” (Ps 95, 7-8). Dziś Bóg cię woła, abyś wypełnił Jego wolę. Czyń ją zatem, ponieważ jutro już czasu zabraknie albo Bóg już wołać nie będzie. A jeśli dawniej miałeś nieszczęście tracić czas na obrażaniu Boga, staraj się teraz przez resztę życia służyć Panu w Rycerstwie św. Michała Archanioła, ratując dusze ludzkie.

Szatan nadal podstępnie działa we współczesnym świecie. W Polsce ciągle, niestety, nasilają się ataki na Kościół, kapłanów, na etykę ewangeliczną i ogólnoludzką. Niewątpliwie w ogóle „diabeł wstępuje w serca wielu”.

Papież Leon XIII 120 lat temu napisał specjalną modlitwę (inwokację) do św. Michała Archanioła pod wpływem przerażającego widzenia demonów.

Modlitwę tę odmawialiśmy się w naszej parafii w czasie rekolekcji wielkopostnych 2011.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Opiekun Grupy

Ks. Prałat Józef Dziduch

Spotkania Zastępu Św. Michała Archanioła

W każdy pierwszy poniedziałek m-ca po Mszy św. wieczornej, ok. 1845.

Możliwość prenumeraty czasopisma "Któż jak Bóg".

Zapraszamy chętnych do Zastępu Św. Michała Archanioła

- kontakt z p. Marią tel. 503 455 158.

"Boże, Któryś z miłosierdzia Swego powołać raczył z nicości do bytu rodzaj ludzki. Z hojnością go obdarzyłeś naturą i łaską. Lecz dobroci Twojej, jakby to nie dosyć. - Ty Panie w miłosierdziu Swoim dajesz nam, życie wiekuiste. Przypuszczasz nas do Swego szczęścia wiekuistego i dajesz nam udział w Swym życiu wewnętrznym, a czynisz to jedynie z miłosierdzia Swego. Tak nas darzysz łaską Swoją, jedynie dlatego, żeś dobry i pełen miłości. Nie byliśmy Ci potrzebni wcale do szczęścia Twego, ale Ty Panie, chcesz się podzielić własnym szczęściem z nami. Lecz podczas próby nie wytrwał człowiek; mógłbyś go ukarać, jak Aniołów wiecznym odrzuceniem, ale tu wystąpiło miłosierdzie Twoje i wzruszyły się wnętrzności Twoje litością wielką i przyrzekłeś Sam naprawić nasze zbawienie. Jest to niepojęta przepaść Twojej litości, żeś nas nie ukarał, jak na to zasłużyliśmy; niech będzie uwielbione miłosierdzie Twoje o Panie; całe wieki wysławiać je będziemy. I zdumieli się Aniołowie nad wielkością miłosierdzia, któreś okazał ludziom. . .(Dz 1743)"

3. Radca prawny – wtorki i czwartki godz. 17.00, Kancelaria II