Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Grupy parafialne

SOPRA

STOWARZYSZENIE OCHRONY I POMOCY RODZINIE ALKOHOLOWEJ

„SOPRA”

 

STOWARZYSZENIE „SOPRA” ZOSTAŁO POWOŁANE 20 MAJA 1994 ABY:

  • POMAGAĆ RODZINOM OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU
  • PRZECIWDZIAŁAĆ PRZEMOCY

 

  • Udzielamy porad i konsultacji osobom z rodzin, w których występuje problem alkoholowy lub przemoc domowa aby mogły sobie poradzić z problemem oraz motywowały i wspierały swoich pijących krewnych, czy przyjaciół do wychodzenia z nałogu w stronę trzeźwego satysfakcjonującego życia.

  

  • Choroba alkoholowa dotyka cała rodzinę osoby uzależnionej. Wyjście z kłopotów jest możliwe przy wsparciu specjalistów: psychologa i prawnika oraz innych osób dzielących się doświadczeniami, które nie są specjalistami ale znajdują się w podobnej sytuacji życiowej.

 

  • Nasze Stowarzyszenie nie specjalizuje się w pomocy dla osób uzależnionych od alkoholu (czynnych alkoholików) ani sprawców przemocy lecz dla osób, które cierpią z powodu alkoholizmu  bliskiej osoby w swojej rodzinie lub doznaję przemocy ze strony bliskiej osoby.
:: więcej

Myśl dnia
"Zadaniem do wykonania jest poszukiwanie oblicza Ojca w godzinie największych zmagań. Dopiero w poczuciu bliskości Ojca można przezwyciężyć lęk i okazywać miłość, dzięki której Chrystus ukazuje swoją obecność w naszym życiu. Wśród mroku napięć i niepokojów nie trzeba celebrować własnych rozterek: trzeba szukać oblicza Ojca i konsekwentnie świadczyć, że trwamy w tej miłości, która kształtowała się w Wieczerniku, aby następnie przejść przez próbę Ogrójca."

Abp Józef Życiński

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

Uwaga! Bezpłatna pomoc psychologiczna - tel.  601 367 702 wg zgłoszeń. Sala nr 5 w dolnej kondygnacji kościoła.

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

Masz problem z alkoholem? Zadzwoń do AA: Krzysztof – 669 197 660, Włodek – 605 316 810 lub

Kontakt także:

bursztynowa20.8@o2.pl

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57