Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Aktualności

LITURGICZNE WPROWADZENIE PROBOSZCZA

 

Nniedziela 25 sierpnia, Msza św. godz. 18.00 

 

Radujemy się z przybycia do Parafii 

Księdza Kanonika Marka Warchoła - Proboszcza

Parafii Matki Bożej Różańcowej


Modlimy się o dobre owoce darowanego nam czasu


Prezentacja Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fEcp8WE8rGk&feature=em-uploademail

Pielgrzymka do Indii oraz Goa śladami św. Matki Teresy i św. Jana Pawła II.

W dniach 12-25 stycznia 2020 roku z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Indii. Osoby zainteresowane proszone o kontakt z ks. Tomaszem. Kancelaria w poniedziałek lub w zakrystii po Mszy św. Tel. 602171432.

:: więcej

Modlitwa o uzdrowienie

News

Każda 3 sobota m-ca

Zapraszamy! Msza św. z modlitą wstawienniczą o uzdrowienie i błogosławieństwo, godz. 18.00.

Przyjdź i korzystaj!

KONFERENCJE DLA NARZECZONYCH 2019

 

 Kolejny kurs w parafii Matki Bożej Różańcowej będzie po wkacjach.

Jest możliwośc ukończenia kursu w innnej parafii lub w formuje przyspieszonej za zgodą księdza z parafii, w krórej jest zaplanowany sakrament.  (rekolekcje lub 2  weekendy).

Dzień skupienia w każdą II niedzielę m-ca, godz. 16.00 w Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie, ul. Roztocze 1, tel 81 526 70 65.


Posłuchaj Pueri Cantores Lublinenses

News

https://www.youtube.com/watch?v=4HbYyr9h2sw

Przelot nad parafią oraz wnętrze Kościoła

Parafia - film z lotu ptaka

Matka Boża Różańcowa

News

Matka Boża Różańcowa – tytuł używany w określeniu do Matki Bożej. W odmienności od innych tytułów i wezwań maryjnych, ten tytuł nie jest związany z określonym wizerunkiem, figurą, sanktuarium, kościołem a z modlitwą i  nabożeństwem różańcowym.

Na świecie znajdują się liczne sanktuariua Matki Bożej Różańcowej. W dużej części są to miejsca związane z zakonem dominikańskim, w którym modlitwa różańcowa ma szczególne znaczenie, założyciel dominikanów –św Dominik – otrzymał różaniec od Matki Bożej w objawieniu jakiego doświadczył. 

Jednym z przesłań przekazanych przez Matkę Bożą w czasie licznych objawień była prośba o nieustanną modlitwę różańcową.

:: więcej

1 2 »
Myśl dnia
"Boże, Któryś z miłosierdzia Swego powołać raczył z nicości do bytu rodzaj ludzki. Z hojnością go obdarzyłeś naturą i łaską. Lecz dobroci Twojej, jakby to nie dosyć. - Ty Panie w miłosierdziu Swoim dajesz nam, życie wiekuiste. Przypuszczasz nas do Swego szczęścia wiekuistego i dajesz nam udział w Swym życiu wewnętrznym, a czynisz to jedynie z miłosierdzia Swego. Tak nas darzysz łaską Swoją, jedynie dlatego, żeś dobry i pełen miłości. Nie byliśmy Ci potrzebni wcale do szczęścia Twego, ale Ty Panie, chcesz się podzielić własnym szczęściem z nami. Lecz podczas próby nie wytrwał człowiek; mógłbyś go ukarać, jak Aniołów wiecznym odrzuceniem, ale tu wystąpiło miłosierdzie Twoje i wzruszyły się wnętrzności Twoje litością wielką i przyrzekłeś Sam naprawić nasze zbawienie. Jest to niepojęta przepaść Twojej litości, żeś nas nie ukarał, jak na to zasłużyliśmy; niech będzie uwielbione miłosierdzie Twoje o Panie; całe wieki wysławiać je będziemy. I zdumieli się Aniołowie nad wielkością miłosierdzia, któreś okazał ludziom. . .(Dz 1743)"

Św. Faustyna

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

Uwaga! Bezpłatna pomoc psychologiczna - tel.  601 367 702 wg zgłoszeń. Sala nr 5 w dolnej kondygnacji kościoła.

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

Masz problem z alkoholem? Zadzwoń do AA: Krzysztof – 669 197 660, Włodek – 605 316 810 lub

Kontakt także:

bursztynowa20.8@o2.pl

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57