Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Aktualności

strona główna > Pielgrzymka do Indii oraz Goa śladami św. Matki Teresy i św. Jana Pawła II.

Pielgrzymka do Indii oraz Goa śladami św. Matki Teresy i św. Jana Pawła II.

W dniach 12-25 stycznia 2020 roku z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Indii. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Tomaszem. Kancelaria w poniedziałek lub w zakrystii po Mszy św. Tel. 602171432.

Indie i Goa

Złoty trójkąt, Święte miasto Matki Teresy oraz wypoczynek na Goa

Delhi – Agra  Jaipur – Kalkuta – Goa  Delhi

12-25.01.2020r.

 

Dzień 1

Warszawa. Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot bezpośredni do Delhi.

 

Dzień 2

DelhiPrzylot na lotnisko w Delhi. Transfer do Hotelu, śniadanie, czas wolny na odpoczynek po podróży. Rozpoczęcie pielgrzymki od wizyty w Katedrze Najświętszego Serca Jezusowego w Nowym Delhi. Jest katedrą katolicką i jednocześnie jednym z najstarszych kościołów w Delhi i Indiach. Wspólnie ze szkołami St. Columbia`s i klasztorem Jezusa i Maryi, zajmuje łączną powierzchnię 14 hektarów w pobliżu południowego krańca Bhai Vir Sinhg Marg Road na Connaught Place. Uroczystości religijne odbywają się tutaj przez cały rok, jest to główna świątynia archidiecezji Delhi. Msza święta. Następnie wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham. Olbrzymi, tradycyjny i zarazem nowoczesny kompleks można odwiedzać od 10 lat, architekturą nawiązuje do ponad trzydziestowiecznej tradycji hinduizmu. Przy budowie zastosowano tradycyjny, w północnych Indiach, marmur i czerwony piaskowiec, obrabiane w pięciu różnych stylach architektonicznych  z RadżastanuOrrisy, Gudżaratu oraz z elementami mogolskimi i dżinijskimi, a wszystko postawione i dopracowane w rekordowo krótkim okresie 5 lat. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

          

Dzień 2

DelhiŚniadanie, zwiedzanie stolicy Indii, olbrzymiego miasta z historycznym podziałem na starą i nową część. Rozpoczynamy zwiedzanie od wybudowanego w czasach mogolskich Starego Delhi, zwanego również Szahdżahanabadem. Aktualnie stanowi ono centrum delijskich muzułmanów, Jama Masjid (Meczet Piątkowy), największy meczet w Indiach. Następnie przejażdżka rikszami po wąskich i klimatycznych uliczkach Starego Delhi, sąsiadujący z meczetem Czerwony Fort (z zewnątrz), Raj Gath– miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Kolejnym punktem będzie Nowe Delhi, wybudowane na początku XX wieku przez Brytyjczyków, jako Centrum administracyjne kolonialnych Indii. Przerwa obiadowa. Zwiedzanie: Rashtrapati Bhavan (Pałac Wicekróla), przyległe bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Brama Indii, stanowiąca okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. Zwiedzanie Gurdware Bangla Sahib – największa i najważniejsza w Delhi świątynia sikhijska. Powrót do Hotelu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Delhi – Agra. Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Agry z przerwą na lunch. Przejazd i zakwaterowanie do hotelu w Agrze. Następnie odwiedzimy Czerwony Fort  zespół budowli fortecznych i pałacowych pochodzący z czasów cesarza Akbara. Fortyfikację ukończono w 1565 roku, jednak jako główna siedziba władców mongolskich była wielokrotnie przebudowywana wewnątrz. Dzięki temu do dziś zachował się cały kompleks pałacowy, którego poszczególne części reprezentują różne style i nazwane są od imienia mogolskiego władcy, który je przebudowywał. Po południu msza święta w jednym z kościołów w Agrze. Kolacja w restauracji. Wieczorem dla chętnych uczestnictwo w wieczornym spektaklu teatralnym Taj Show opowiadającym niezwykle wzruszającą historię powstania słynnego Taj Mahal. Powrót do hotelu, nocleg.

 

Dzień 4

Agra  Jaipur. Wcześnie rano (przed śniadaniem) wyjazd do jednego z Siedmiu Cudów Świata – słynnego Taj MahalBajeczny, olbrzymi grobowiec zbudowany z białego marmuru, inkrustowanego mnóstwem kamieni szlachetnych i półszlachetnych, uznawany jest za świadectwo wielkiej miłości cesarza Shahjahana do najukochańszej żony Mumtaz Mahal. Jego budowa trwała 22 lata, od 1631 do 1653 r. i pochłonęła znaczną cześć cesarskiego skarbca. Obejrzymy go w pełnym majestacie i otoczeniu mogolskich ogrodów. Po wizycie w Taj Mahal powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd w kierunku miasta Jaipur. Wizyta w „drukarni tekstyliów”. Zakwaterowanie w hotelu.                

 

Dzień 5

Jaipur. Śniadanie w Hotelu, wyjazd do Fortu Amber, którego pierwszy dziedziniec można zdobyć na słoniach. XI-wieczny fort jest doskonale umiejscowioną, mocno obwarowaną Radżpucką fortyfikacją, a jednocześnie przez długi czas był główną siedzibą bogatego rodu spod znaku słońca. Najpiękniejsze budowle to Brama Ganesi oraz Shish Mahal - zdobiony tysiącami kawałków luster. Powrót w obręb murów XVIII-wiecznego miasta Jaipur, zwanego też Różowym Miastem. Zwiedzanie: siedziba Radży Jaipuru  Pałac Miejski, olbrzymie kamienne przyrządy astronomiczne w Jantar Mantar. Kolejna nazwa Jaipuru to Miasto Klejnotów, z bogactwa których i ich doskonałej obróbki miasto słynie, więc będąc tam nie można pominąć krótkiego pokazu ręcznej obróbki kamieni szlachetnych. Zwiedzając Jaipur na pewno też zrobimy sobie zdjęcia przy Hava Mahal (Pałacu Wiatrów) oraz Jal Mahal (Pałacu na Wodzie). Po południu czas wolny. Przerwa obiadowa. Wizyta w Galta Ji  wielowiekowy kompleks świątyń, urokliwie położony, pomiędzy okolicznymi wzgórzami,  nawiązuje do żyjącego tu około 2500 lat wcześniej Pana Galta  mistyka, mędrca, cudotwórcy. Oprócz wielu funkcjonujących świątyń, poświęconych różnym hinduskim bogom oraz świętych basenów ablucyjnych, wielką atrakcją Galty są stada małp zamieszkujące na stałe te tereny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 6

Jaipur – Kalkuta. Przejazd na lotnisko krajowe na lot do Kalkuty. Po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzanie tętniącej życiem Kalkuty, stanowiącej centrum kulturalne, w którym ciągle coś się dzieje: obchody świąt religijnych, mecze, koncerty, festiwale, a nawet demonstracje. Msza święta. Wizyta w domu poświęconym św. Matce Teresie  laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Powrót do hotelu, kolacja. Noc w hotelu.

 

Dzień 7

Kalkuta. Zwiedzanie miasta - budynek Victoria Memorial, wybudowanym ku czci Królowej Wiktorii, będącym odpowiedzią Brytyjczyków na Taj Mahal. Następnie spacer po największym parku w mieście (The Maidan) ukazującym w widowiskowy sposób życie toczące się w Kalkucie. W pobliżu znajduje się stary, brytyjski Fort William, zlokalizowany na wschodnim brzegu rzeki Hooghly. Następnie udamy Raj Bhavan  dawna rezydencja brytyjskiego wicekróla Indii, niedaleko której mieszczą się kolejne ważne dzieła architektury z okresu rządów brytyjskich w Indiach przed 1947 rokiem, np. Ratusz, Budynek Pisarzy (obecnie Urząd Głównego Ministra Bengalu Zachodniego), kościół św. Jana oraz kościół św. Pawła. Przejazd do jednej z najstarszych dzielnic Kalkuty  Kalighat, w której znajduje się świątynia poświęcona Bogini Kali. Kolacja, noc w hotelu.

 

Dzień 8

Kalkuta  Goa. Śniadanie, wykwaterownie. Transfer na lot do rajskiego Goa, który jest najmniejszym i najpiękniejszym stanem w Indiach. Transfer z lotniska do komfortowego hotelu czterogwiazdkowego. 

 

Dzień 9-12

Goa – Old Goa – Panjim. Pobyt na szerokich plażach Goa połączony z jednodniową wycieczką fakultatywną do stolicy Panjim oraz Old Goa. Na miejscu zwiedzanie zabytków wpisanych na liście UNESCO  takich jak katedra Se oraz kościół Bom Jesus z relikwiami Świętego Franciszka Ksawerego Dodatkowo zwiedzanie stolicy Panjim wraz z wizytą w dzielnicy kolorowych portugalskich domów Fonthaines oraz spacer promenadą pływających kasyn z wizytą na plaży miejskiej Miramar beach. Wizyta w niezwykle ciekawym architektonicznie biało-błękitnym kościele Niepokalanego PoczęciaNajświętszej Marii Panny. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych podczas pobytu w Goa.

 

Dzień 12

Goa – Delhi. Śniadanie, przejazd na lotnisko krajowe w Goa na lot do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

 

Dzień 13

Delhi – Warszawa. Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko na lot do Polski o godz. 12.05Przylot do Warszawy o godz. 16.05. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

 

Świadczenia:

• bilety lotnicze na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa, wszystkie opłaty lotniskowe i podatki
• bilety lotnicze na trasie Jaipur – Kalkuta, Kalkuta – Goa, Goa – Delhiwszystkie opłaty lotniskowe i podatki (limit bagażu w Indiach: bagaż główny 15 kg, podręczny 7 kg); dopłata do bagażu głównego 20 kg – 5 kg więcej (60 USD – na 3 loty)
• transfery i przejazdy wg programu autokarem
• zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienką w hotelach 3/4*
• posiłki: śniadanie oraz kolacje
• opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki oraz lokalnych przewodników
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych programie
• wycieczka do Old Goa oraz Panjim
• wycieczka do wodospadu Dudhsagar
• codzienna msza św.
• opieka duchowa kapłana
• ubezpieczenie KL i NNW, bagażu i od chorób przewlekłych
• system Tour Guide
• pomoc w załatwieniu wizy indyjskiej

 

Cena nie obejmuje:

• dopłaty do pokoju jednoosobowego (550 USD)
• napojów do kolacji
• zwyczajowych napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (70 USD)
• ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie (20 USD)
• spektaklu Taj w Agrze (25 USD)
• wydatków natury osobistej
• wizy indyjskiej

 

Ważne informacje:
• cena zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
• organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów
• koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną
• WIZA: w celu uzyskania wizy indyjskiej należy dostarczyć do Biura paszport wraz z wypełnionym wnioskiem wizowym oraz 1 kolorowe zdjęcie (biometryczne) 
• PASZPORT powinien być ważny co najmniej 1 rok od dnia powrotu z pielgrzymki oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony 
• podane w zgłoszeniu dane osobowe muszą być zgodne z danymi w paszporcie;
• SZCZEPIENIA nie są obowiązkowe, turystom zaleca się, aby zabezpieczyli się w ten sposób między innymi przed tężcem oraz żółtaczką typu A i B. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że w Indiach można zachorować również na malarię oraz dengę. „W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną” (Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
• kalkulacja zrobiona dla grupy 10-15 osób płacących

 

 

 

:: wstecz

Myśl dnia
"Dziś przygotowuję się na przyjście Twoje, jako oblubienica na przyjście Oblubieńca swego. Wielki to Pan, ten Oblubieniec mój, Niebiosa ogarnąć Go nie mogą. Serafini, którzy stoją najbliżej Niego, zasłaniają oblicze swoje i powtarzają nieustannie: święty, święty, święty. Ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Jemu śpiewają Chóry, przed Nim padają trony, przed jasnością Jego słońce gaśnie: A jednak ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Serce moje, wyjdź z tej głębokiej zadumy, jak Go wielbią inni, bo na to nie masz czasu, gdyż nadchodzi i już jest u twych drzwi.(Dz 1805)."

Św. Faustyna

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – wtorki i czwartki godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

Uwaga! Bezpłatna pomoc psychologiczna - tel.  601 367 702 wg zgłoszeń. Sala nr 5 w dolnej kondygnacji kościoła.

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

Masz problem z alkoholem? Zadzwoń do AA: Krzysztof – 669 197 660, Włodek – 605 316 810 lub

Kontakt także:

bursztynowa20.8@o2.pl

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57