Modlitwa o uzdrowienie

Każda 3 sobota m-ca

Zapraszamy w sobotę, 16 marca, Msza św.  godz. 18.00.

KONFERENCJE DLA NARZECZONYCH 2019

Konferencje będą w środy, o godz. 19.00, wg harmonogramu:

27 MARCA

3, 10, 17, 24 KWIETNA

Dodatkowo -  2 spotkania w poradni małżeńskiej po uzgodnieniu terminu telefonicznie.

Kolejny kurs będzie po wakacjach.

Jest możliwośc ukończenia kursu w innnej parafii lub w formuje przyspieszonej za zgodą księdza z parafii, w krórej jest zaplanowany sakrament.  (rekolekcje lub 2  weekendy).

Dzień skupienia w każdą II niedzielę m-ca, godz. 16.00 w Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie, ul. Roztocze 1, tel 81 526 70 65.

Posłuchaj Pueri Cantores Lublinenses - C. Sant-Saens - Tollite Hostias

Przelot nad parafią oraz wnętrze Kościoła

Parafia - film z lotu ptaka

Matka Boża Różańcowa

Matka Boża Różańcowa – tytuł używany w określeniu do Matki Bożej. W odmienności od innych tytułów i wezwań maryjnych, ten tytuł nie jest związany z określonym wizerunkiem, figurą, sanktuarium, kościołem a z modlitwą i  nabożeństwem różańcowym.

Na świecie znajdują się liczne sanktuariua Matki Bożej Różańcowej. W dużej części są to miejsca związane z zakonem dominikańskim, w którym modlitwa różańcowa ma szczególne znaczenie, założyciel dominikanów –św Dominik – otrzymał różaniec od Matki Bożej w objawieniu jakiego doświadczył.

Jednym z przesłań przekazanych przez Matkę Bożą w czasie licznych objawień była prośba o nieustanną modlitwę różańcową.

Dawcy Szpiku Kostnego

W obronie życia

21adopcja.jpg

"Boże, Któryś z miłosierdzia Swego powołać raczył z nicości do bytu rodzaj ludzki. Z hojnością go obdarzyłeś naturą i łaską. Lecz dobroci Twojej, jakby to nie dosyć. - Ty Panie w miłosierdziu Swoim dajesz nam, życie wiekuiste. Przypuszczasz nas do Swego szczęścia wiekuistego i dajesz nam udział w Swym życiu wewnętrznym, a czynisz to jedynie z miłosierdzia Swego. Tak nas darzysz łaską Swoją, jedynie dlatego, żeś dobry i pełen miłości. Nie byliśmy Ci potrzebni wcale do szczęścia Twego, ale Ty Panie, chcesz się podzielić własnym szczęściem z nami. Lecz podczas próby nie wytrwał człowiek; mógłbyś go ukarać, jak Aniołów wiecznym odrzuceniem, ale tu wystąpiło miłosierdzie Twoje i wzruszyły się wnętrzności Twoje litością wielką i przyrzekłeś Sam naprawić nasze zbawienie. Jest to niepojęta przepaść Twojej litości, żeś nas nie ukarał, jak na to zasłużyliśmy; niech będzie uwielbione miłosierdzie Twoje o Panie; całe wieki wysławiać je będziemy. I zdumieli się Aniołowie nad wielkością miłosierdzia, któreś okazał ludziom. . .(Dz 1743)"