XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.08.2019 - KOMUNIKATY

1. Ostatnia niedziela sierpnia, tradycyjnie, szczególnie w parafiach wiejskich jest dziękczynieniem za plony. My również dziękujemy za Boże dary i rozpoczynamy „nowy sezon”. Radujemy się z przybycia do Parafii Księdza Kanonika Marka Warchoła - Proboszcza i modlimy o dobre owoce darowanego nam czasu.

2. Ofiary zebrane dziś do puszek przeznaczone będą na przybory szkolne dla dzieci – TORNISTER PEŁEN UŚMIECHU.
 3. W TYGODNIU OBCHODZIMY
  • Poniedziałek (26.08) – NMP Częstochowskiej, urocz.
  • Wtorek (27.08) – Św. Moniki, wspom.
  • Środa (28.08) – Św. Augustyna, bp., dK., wspom.
  • Czwartek (29.08) – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, wspom.
4.W niedzielę 1 września po Mszy św. o 9.00, w int. KŻR, spotkanie i zmiana tajemnic. Zapraszamy wszystkich członków i osoby chcące przystąpić do Stowarzyszenia Żywy Różaniec na pierwsze powakacyjne spotkanie do Sali „Nazaret” .

W tym dniu przypada rocznica napaści Niemiec na Polskę. Będziemy modlić się za poległych w obronie Ojczyzny.
 5.W najbliższą niedzielę 01.09, po wszystkich Mszach św. przy wejściu do naszego kościoła, wolontariusze będą zbierali dobrowolne ofiary na rzecz niepełnosprawnej dwuletniej Liliany Gajewskiej, która, aby mogła chodzić, potrzebuje specjalistycznej i bardzo kosztownej operacji (ok. 340 tys. zł.).
 6. W dniach 31 sierpnia – 1 września 2019 r. (sobota-niedziela) w Wąwolnicy będą miały miejsce doroczne uroczystości diecezjalne ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski.
7. Piesza Pielgrzymka do Wąwolnicy, będzie w sobotę 31. sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.00 w kościele Świętej Rodziny a wyruszy o godz. 6.30. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
8. Kancelaria w wakacje czynna: od g. 16 - 17.30 (poniedziałek - piątek), w sobotę od g. 9-10. Spowiedź codziennie od 6.45 – 7.00, od 17.30 – 18.00 i na prośbę po Mszy św.
 9. Od 1 września wraca porządek z przed wakacji, w niedziele będzie sprawowana Msza św. o godz. 16.30
 10.Dzień skupienia dla narzeczonych w II niedzielę m-ca g. 15.30, przy kościele Św. Urszuli Ledóchowskiej. - Konferencja dla rodziców chrzestnych: czwartek o godz. 19.00.
 11. Jubileusz dla par zamieszkujących w Parafii będzie w niedzielę 22 września na Mszy o g. 12.00 w intencji Jubilatów obchodzących w br. okrągłą rocznicę Sakramentu Małżeństwa (np. 10, 15, 20, 25... 50, 55, 60… lecie). Zachęcamy do celebrowania tego święta we wspólnocie parafialnej, można już zgłaszać się na listę w kancelarii lub w zakrystii.
 12.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, ogłoszenia i zapowiedzi w gablocie i na stronie internetowej Parafii.
 13.Informujemy, że podobnie jak w latach ubiegłych nie będzie sprzedaży w parafii podręczników do nauki religii.
 14.Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na cele kultu Bożego.
Odeszli do Pana:
Śp. Zofia Banach, l. 75;
Śp. Apolonia Krzymowska, l. 87
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

Konto parafialne - BPS S.A. O/Lublin: 15 1930 1709 2001 0009 0476 0001

"Dlaczego, Panie, ja nie miłuję cierpienia? Dlatego, że Ciebie nie miłuję należycie. Gdybym Ciebie bardziej kochał, na pewno znosiłbym cierpienia moje z żywszą wiarą, głębszą pokorą, z silniejszą ufnością i miłością."