Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Ogłoszenia parafialne

ZMARTWYCHWSTANIE - 21.04.2018 - KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ – PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ

 Kochani Parafianie i GościeNiech spotkanie ze Zmartwychwstałym, który jest stale obecny na drogach naszego życia, stanie się źródłem radości i pokoju serca. Niech jego łaska umacnia w wypełnianiu codziennych zadań. Niech uzdalnia do głoszenia światu o miłosiernej Miłości i nowym życiu, którego staliśmy się uczestnikami. Mocno wierzymy, że w Jezusie Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym Bóg daje nam udział w zwycięstwie nad złem oraz prowadzi do pełni prawdy, miłości i życia. Alleluja!  

1. Dziękujemy Kapłanom: Czcigodnemu Ks. Kapelanowi WP Zygmuntowi Potakiewiczowi, Ks. Kan. Bogdanowi Zagórskiemu – proboszczowi Par. św. Jana Kantego, Ks. Robertowi Śliżowi, Ks. Hubertowi Wysmulskiemu, Ks. Tomaszowi Radlińskiemu, Ks. Damianowi Ziętkowi oraz Ks. Arturowi Hodurowi za spowiedź, za głoszenie Słowa Bożego oraz przewodniczenie w nabożeństwach wielkopostnych i Triduum Sacrum. Bóg zapłać.
2. Dziękuję Paniom: Jadwidze, Grażynie, Krystynie, Dorocie, Irenie, Joli, oraz Panom: Andrzejowi, Stanisławowi, Włodzimierzowi, którzy przygotowali Ciemnicę, Boży Grób. Dziękujemy za dary na kwiaty – 1’787
3. Z serca dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali i sprawowali liturgię, aby jak najgodniej oddać cześć Jedynemu Bogu  i przeżyć Święte Triduum Paschalne. Dziękuję całemu zespołowi Służby Liturgicznej pod przewodnictwem Ks. Roberta, panom Szafarzom, panu organiście Wojciechowi i nowemu chórowi, p. kościelnemu Włodzimierzowi, kantorom, komentatorom, paniom i panom niosącym proporce, chorągwie i baldachim.
4. Dziękujemy LSO, ZHR, wspólnotom parafialnym i grupom duszpasterskim za czuwanie przy Grobie Pańskim. 
5. Składamy serdeczne Bóg zapłać Społeczności Przedszkola Ziarenko i tym wszystkim ludziom dobrego SERCA, którzy złożyli dary dla potrzebujących. Wielkie podziękowania Parafialnemu Zespołowi Caritas.
6. Dziękuję Wam Drodzy Parafianie i Goście za świadectwo żywej wiary, serdecznej modlitwy i gorliwego udziału w nabożeństwach wielkopostnych a zwłaszcza w Wielkim Tygodniu. Dziękuję za miłość do naszego Kościoła i MB Latyczowskiej oraz za wszelką życzliwość na różne sposoby przekazywaną oraz za modlitwę. 
7. Bóg zapłać za życzenia dla całej parafii, które na moje ręce przesłali nasi przyjaciele; przedstawiciele wielu stanów i godności, kapłani, siostry zakonne i osoby świeckie. Dziękujemy!  
8. Dziś następne msze o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.30 i 18.00PONIEDZIAŁEK (22.04) jest drugim dniem Świąt Wielkanocnych. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca na KUL JPII.
9. Oktawa Wielkanocna jest wyróżniona, gdyż każdy jej dzień jest uroczysty i przypominający Wielką Niedzielę, dlatego w najbliższy piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. 
10. Trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia, odprawiana po Mszy św. wieczornej, zapraszamy! 
11. W sobotę 27 kwietnia Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o g. 18.00. 
12. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego – święto patronalne Caritas
13. 24 kwietnia (wtorek) przypada 61 rocznica święceń kapłańskich księdza kapelana Zygmunta Potakiewicza. Życzymy Czcigodnemu Jubilatowi, dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej.  
14. ABP StanisławZapraszamy młodzież męską na dzień skupienia dla rozeznających swoje życiowe powołanie. Metropolitalne Seminarium. Duchowne w Lublinie. Wiek: 16+; Zgłoszenia: ks. Andrzej F., tel.781 512 460, e-mail: a.flis@diecezja.lublin.pl // Rozpoczyna się Synod Diecezjalny – jest prośba o modlitwę w tej intencji. Wiele jest spraw, które należy przemodlić, przedyskutować i uaktualnić … 
15. Bp Ryszard Karpiński w sobotę o godz. 12.00 w Archikatedrze będzie obchodził 60 r. prezbiteratu.. Zaprasza.
16. Porady prawne: czwartek, g. 17 oraz we wtorki od 7 maja, Kancelaria II
17. Pielgrzymka na Święto Miłosierdzia Bożego do Łagiewnik – wyjazd przy Par św. Urszuli Ledóchowskiej, 

godz. 5.00, koszt 62 zł, tel. do P. Romana 662 943 746 indywidualnie. 

18. Polecamy film o Bożym Miłosierdziu –28 kwietnia, Kino Bajka, projekcja godz. 14 i 16, cena 12 zł.  
19. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na cele kultu religijnego: Ag. Mega Podróże, Okopowa 13/2 = 

      50; Bezimiennie = 100; BÓG ZAPŁAĆ!

Zapowiedzi i inne informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU

Ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwowali zatrważający obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu. Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości.Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska, począwszy od Wielkiej Środy.

Zwracam się również do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami. W paschalnym czasie przechodzenia z Chrystusem ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze śmierci do życia, z serca błogosławię, + Stanisław Gądecki, Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP, Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 

Myśl dnia
"Pielgrzymka zawsze była ważnym wydarzeniem w życiu chrześcijan, przybierając w kolejnych epokach różne formy kulturowe. Jest symbolem indywidualnej wędrówki człowieka wierzącego śladami Odkupiciela: jest praktyką czynnej ascezy i pokuty za ludzkie słabości, wyraża nieustanną czujność człowieka wobec własnej ułomności i przygotowuje go wewnętrznie do przemiany serca"

Św. Jan Paweł II

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

Uwaga! Bezpłatna pomoc psychologiczna - tel.  601 367 702 wg zgłoszeń. Sala nr 5 w dolnej kondygnacji kościoła.

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

Masz problem z alkoholem? Zadzwoń do AA: Krzysztof – 669 197 660, Włodek – 605 316 810 lub

Kontakt także:

bursztynowa20.8@o2.pl

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57