VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.02.2019 - KOMUNIKATY

1. Gościmy wśród nas ks. proboszcza Władysława Chałupiaka z Jampola z Ukrainy, z diecezji Kamieniecko-podolskiej. Bóg zapłać za głoszone Słowo. Dary, o które ksiądz prosi, będą zbierane po mszy przed kościołem.
2. Dziękujemy Akcji Katolickiej za kiermasz pączków. Dary na działalność charytatywną.
3. W TYM TYGODNIU: I piątekmsze:7.00, 16.30 i 18.00Spowiedź od: 6.50, 16.00 i 17.30.

I sobotapo mszy św. o g. 18.00 – Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy przeciw JejWłączmy się jak najliczniej, aby ten jeden dzień w miesiącu był dla Niej wsparciem, zadośćuczynieniem i naszym wynagrodzeniem. Jej to ofiarujmy (podobnie jak naszej mamie w dniu Matki lub Imienin).

Warunki I soboty miesiącaA. Spowiedź św. (może być wcześniej)  B. Komunia Św. (stan łaski uświęcającej) C.Różaniec w intencji wynagradzającej (I część /5 tajemnic) D. 15-minutowe rozważanie na temat jednej lub wielu tajemnic różańcowych. Każdy z warunków ma być w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi !

4. Finały piłkarskie tegorocznych 10 Mistrzostw LSO w Lublinie odbędą się w sobotę 9 marca 2019 r. Rozpoczną się Mszą św. pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika o godzinie 10.00 w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Następnie wszyscy ministranci i lektorzy podzieleni na kategorie wiekowe rozjadą się do sześciu hal sportowych. Więcej w gazetce...
5. Konferencje dla narzeczonych w każdą środę o godz. 19.00.27 lutego – nauka nr 3.
6. Dzień skupienia w każdą II niedzielę m-ca, godz. 16.00 w Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie, ul. Roztocze 1, tel. 81 526 70 65.
7. Odkrywaj: życie, wiarę i sensKurs ALPHA, start w środę , 27 lutego i w każdą następną środę, g.19.00.
8. Przyjmujemy zgłoszenia noclegów dla młodzieży na noce: z 14/15 i 15/16 marca, może być z poczęstunkiem, (2 osoby na mieszkanie, mogą mieć karimaty). Młodzież przyjedzie do Lublina na Diecezjalne Forum Młodzieży, ok. 600 -700 osób i większość spoza. Zapisy: kancelaria lub zakrystia.
9. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie serdecznie zaprasza rodziców i przyszłych uczniów klas pierwszych na dni otwarte, które odbędą się 28 lutego br. w godz. 16.30 -19.00.
10. Niepubliczna SP im. Św. Jana Bosko zaprasza na dzień otwarty 8 marca, tel. 514 222 900.
11. Porady prawne: poniedziałek i czwartek, godz. 17.00, Kancelaria II.
12. Jest możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy psychologicznej. Kontakt telefoniczny: 601 367 702.
13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na cele kultu religijnego: Bezimiennie = 100; Agencja Mega Podróże, Okopowa 13/2 = 50.
14. Odeszła do Pana: urodzona martwa w IV m-cu ciąży - śp. Katarzyna – O Boże błogosławieństwo i opiekę MB Latyczowskiej dla Rodziny

Konto parafialne – BPS S.A. O/Lublin:  15 1930 1709 2001 0009 0476 0001

"Boże, Któryś z miłosierdzia Swego powołać raczył z nicości do bytu rodzaj ludzki. Z hojnością go obdarzyłeś naturą i łaską. Lecz dobroci Twojej, jakby to nie dosyć. - Ty Panie w miłosierdziu Swoim dajesz nam, życie wiekuiste. Przypuszczasz nas do Swego szczęścia wiekuistego i dajesz nam udział w Swym życiu wewnętrznym, a czynisz to jedynie z miłosierdzia Swego. Tak nas darzysz łaską Swoją, jedynie dlatego, żeś dobry i pełen miłości. Nie byliśmy Ci potrzebni wcale do szczęścia Twego, ale Ty Panie, chcesz się podzielić własnym szczęściem z nami. Lecz podczas próby nie wytrwał człowiek; mógłbyś go ukarać, jak Aniołów wiecznym odrzuceniem, ale tu wystąpiło miłosierdzie Twoje i wzruszyły się wnętrzności Twoje litością wielką i przyrzekłeś Sam naprawić nasze zbawienie. Jest to niepojęta przepaść Twojej litości, żeś nas nie ukarał, jak na to zasłużyliśmy; niech będzie uwielbione miłosierdzie Twoje o Panie; całe wieki wysławiać je będziemy. I zdumieli się Aniołowie nad wielkością miłosierdzia, któreś okazał ludziom. . .(Dz 1743)"