Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Ogłoszenia parafialne

Boże Ciało – 20.06.2019 - KOMUNIKATY 

 1. Przeżywamy Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 ok. 11.30 (po procesji) oraz o 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Osiedlu Poręba. Ołtarze przygotowali: I – Koła Różańcowe; II - Akcja Katolicka; III – Domowy Kościół; IV – Odnowa w Duchu Św. Dziękujemy!!!

2. Codziennie po wieczornej Mszy św., do czwartku, będzieprocesja eucharystyczna. Zapraszamy do udziału młodzież i dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów.
3. W wieczór Bożego Ciała, na Placu Zamkowym w Lublinie rozpocznie się kolejny, siedemnasty już KONCERT CHWAŁY. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30, a finał uwielbienia odbywać się będzie tradycyjnie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Tegoroczna edycja koncertu, w nawiązaniu do przeżywanego w Kościele w Polsce roku Ducha Świętego, zatytułowana została: „W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO”. Głównym gościem koncertu będzie PECTUS – rodzinny zespół pop-rockowy. Muzyczny fundament koncertu stanowić będzie jak zawsze chór i zespół Gospel Rain, jeden z najbardziej znanych polskich zespołów chrześcijańskich, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu. Producentem muzycznym koncertu jest Grzegorz Głuch, kompozytor i dyrygent, autor niezliczonych już kompozycji i aranżacji piosenek.
4. W środę dzieci i młodzież zakończyli rok szkolny. Dziękuję Społeczności S.P. im. Jana Pawła II za podziękowania, życzenia i wyjątkowa laurkę, którą to pozwoliłem sobie upublicznić. Życzymy dobrych wakacji, słonecznych dni i pogody ducha. Zachęcamy do pogłębienia swojej wiary, do uczestnictwa w Eucharystii, nawet w powszednie dni. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach oazowych (www.lublin.oaza.pl), obozach KSM-u (www.ksm.lublin.pl) w 41 Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę – koszt 75 zł. (www.pielgrzymka.lublin.pl), w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej (SMALw Garbowie. 
5. Zapraszamy na koncerty (4-7. lipca) w ramach Kongresu Pueri Cantores. 
6. Przypominamy – Pielgrzymka Małżeństwa bezdzietnych do sanktuarium MB w Wąwolnicy, 22 czerwca. 
7. Bardzo serdecznie dziękuję organizatorom za wielką pracę, jaką włożyli w przygotowanie Parafiady na ręce koordynatora Pani Jadwigi Leleń. Serdeczne Bóg zapłać sponsorom: firmom i instytucjom oraz bezimiennym ofiarodawcom.
8. Dziękujemy artystom, którzy śpiewem i tańcem uświetnili ten festyn. 
9. PROJEKT PARAFIADA OTRZYMAŁ WSPARCIE FINANSOWE MIASTA LUBLIN – DZIĘKUJEMY! 
10. Przepraszamy za negatywne wrażenia niektórych sąsiadów parafii, rozważamy zmianę formuły światełka do Jana Pawła II, w kolejnej edycji. 
11. W imieniu Rady Dzielnicy Czuby Południowe ZAPRASZAMY NA TAŃCE DO ALTANY W WĄWOZIE ŚW. JANA PAWŁA II
12. Parafia Świętej Rodziny zaprasza na koncerty, XXIII Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2019, w każdą środę, do 16 października 2019 r., godz.19.00, Kościół pw. Świętej Rodziny.
13. najbliższą niedzielę w naszej Wspólnocie świętujemy zakończenie pewnego etapu pracy, nauki. Z tej racjizapraszamy na koncert Pani Moniki Grajewskiej, po Mszy św. ok. godz. 13.00.
14. Także w niedzielę będziemy gościć siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP 

z prośbą o wsparcie dla katolickiego przedszkola im. św. Franciszka.  

15. ZA CHWILĘ WYRUSZY PROCESJA EUCHARYSTYCZNA

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY16.06.2019-KOMUNIKATY

1.  Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust w Parafii Trójcy Świętej przy ul. Nałęczowskiej.  
2. Bp Artur G. Miziński, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej, został wybrany sekretarzem generalnym Konferencji  Episkopatu Polski na drugą pięcioletnią kadencję. Gratulujemy!  
3. W naszej Wspólnocie świętujemy - XVII EDYCJĄ PARAFIADY. Na placu kościelnym w godz.7.45 - 22.00. odbywa się festyn rodzinny, który cieszy się zainteresowaniem i przyciąga liczną grupę uczestników. 
4. Zapraszamy do wspólnego świętowania. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci: są to kiermasze, zabawy oraz poradnictwo specjalistyczne, loteria fantowa - wygrywa każdy los, koncerty i prezentacje. Zapraszamy do uczestnictwa, do aktywności dobroczynnej, życzymy dobrej zabawy i powodzenia w losowaniu nagród. Każde wydatkowane 10 zł zamieniamy na kupon do losowania nagrody głównej.
5. Zachęcamy do konkursu: MOJA DZIELNICA W KRZYŻÓWCE, dla zwycięscy nagroda. 
6. Bardzo serdecznie dziękuję organizatorom za wielką pracę, jaką włożyli w przygotowanie tej imprezy. Serdeczne Bóg zapłać sponsorom: firmom i instytucjom oraz bezimiennym ofiarodawcom. 
7. Dziękujemy artystom, którzy śpiewem i tańcem uświetnią dzisiejszą Parafiadę
8. 19.30 - Wielki Finał – losowanie nagród; o 20.00 - koncert p. Łukasza Jemioły wraz z zespołem.
9. Na zakończenie PARAFIADY o g. 21.37, niecodzienne widowisko, pokaz sztucznych ogni - Światełko do Jana Pawła II, widowisko od lat sponsorowane przez naszego parafianina.
10. Zapraszamy do kawiarenki na ciasto i do „pierogarni” na pierogi a od godz. 13.00 na kiełbaski z gryla
11. PROJEKT PARAFIADA OTRZYMAŁ WSPARCIE FINANSOWE MIASTA LUBLIN – DZIĘKUJEMY! Dziękujemy także Radzie Dzielnicy Czuby Południowe.
12. W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY: 
❖ Poniedziałek (17.06) – Św. Alberta Chmielowskiego, z., wspom.
♦ Piątek (21.06) - Św. Alojzego Gonzagi, z., wspom
13. Wtorek o g. 8.00 - msza św. dla społeczności Szk.Podst.51 im. JP2 z okazji zakończenia roku szkolnego.
14. W czwartek, 20 czerwca – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, po procesji ok. 11.30 oraz o 18.00Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Osiedlu Poręba. Prosimy o przygotowanie 4 Ołtarzy: I – Koła Różańcowe; II - Akcja Katolicka; III – Domowy Kościół; IV – Odnowa w Duchu Św. Dziękujemy!!!

Prosimy o pomoc w procesji naszą SŁUŻBĘ PORZĄDKOWĄ, spotkanie odbędzie się we wtorek o 19.00

♦ Prosimy poszczególne grupy duszpasterskie o przygotowanie emblematów do procesji. Zachęcamy wszystkich do udziału w procesji Bożego Ciała. Swoim udziałem dajemy świadectwo naszej wiary. Prosimy udekorować okna w swoich domach, szczególnie na trasie procesji. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji, chłopcy do niesienia różańca i poduszek; dziewczynki do sypania kwiatów. Sposób zachowania się w procesji przekażą katecheci, a dzieciom przedszkolnym – siostry, w czasie ustawiania się do procesji. Taca przeznaczona na Centrum JP2. Codziennie w oktawie Bożego Ciała, po Mszy św. o 1800 - procesjaEucharystyczna.
9. W Boże Ciało o godz. 19.30 na PLACU ZAMKOWYM będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY.
10. Archidiecezjalny Duszpasterz Małżeństw Bezdzietnych zaprasza na Pielgrzymkę Małżeństw Bezdzietnych do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, która odbędzie się 22 czerwca (sobota), godz.10.00. 
15. W niedzielę 23 czerwca zapraszamy na koncert Moniki Grajewskiej, g. 13.00, więcej w gablocie. 
16. Porady prawne: będą w tym tygodniu tylko we wtorek, godz. 17.00, kancelaria II. 
17. Żłobek „Szczęśliwych Maluchów” prowadzi nabór dzieci na rok szkolny 2019/2020.  
18. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na cele kultu religijnego: Bezimiennie = 100; Kryształowa 7/16 = 50; Dar na Parafiadę: Przychodnia ARS MEDICA = 200; P Zofia z Bursztynowej 18 = 200; P. Dorota z Bursztynowej 15 = 100; Pan Marcin = 200; P. Halina = 150; Bank BPS Wisznice = 150;  
19. Zapowiedzi i inne informacje znajdują się w gablocie przed kościołem. 
20. Odeszli do Pana: + Apolonia Ciesielska, l. 90; Halina Rzemieniuk, l. 74; Kazimierz Zawadzki, l. 92;  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. 

21. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowopowstałego liceum ogólnokształcącego: Lubelskiej Szkoły Realnej. Szkoła chce opierać model wychowania i dydaktyki o wartości chrześcijańskie, wychowywać odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie absolwentów. W tej szkole młodzi ludzie będą mogli spotkać nauczycieli z pasją, odchodzących od schematyzmu, ceniących kreatywność i indywidualne potrzeby swoich uczniów! W gablocie umieszczony jest plakat a na stoliku z prasą katolicką wyłożone są ulotki.

 

 

Myśl dnia
"Boże, Któryś z miłosierdzia Swego powołać raczył z nicości do bytu rodzaj ludzki. Z hojnością go obdarzyłeś naturą i łaską. Lecz dobroci Twojej, jakby to nie dosyć. - Ty Panie w miłosierdziu Swoim dajesz nam, życie wiekuiste. Przypuszczasz nas do Swego szczęścia wiekuistego i dajesz nam udział w Swym życiu wewnętrznym, a czynisz to jedynie z miłosierdzia Swego. Tak nas darzysz łaską Swoją, jedynie dlatego, żeś dobry i pełen miłości. Nie byliśmy Ci potrzebni wcale do szczęścia Twego, ale Ty Panie, chcesz się podzielić własnym szczęściem z nami. Lecz podczas próby nie wytrwał człowiek; mógłbyś go ukarać, jak Aniołów wiecznym odrzuceniem, ale tu wystąpiło miłosierdzie Twoje i wzruszyły się wnętrzności Twoje litością wielką i przyrzekłeś Sam naprawić nasze zbawienie. Jest to niepojęta przepaść Twojej litości, żeś nas nie ukarał, jak na to zasłużyliśmy; niech będzie uwielbione miłosierdzie Twoje o Panie; całe wieki wysławiać je będziemy. I zdumieli się Aniołowie nad wielkością miłosierdzia, któreś okazał ludziom. . .(Dz 1743)"

Św. Faustyna

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i czwartek godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

Uwaga! Bezpłatna pomoc psychologiczna - tel.  601 367 702 wg zgłoszeń. Sala nr 5 w dolnej kondygnacji kościoła.

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

Masz problem z alkoholem? Zadzwoń do AA: Krzysztof – 669 197 660, Włodek – 605 316 810 lub

Kontakt także:

bursztynowa20.8@o2.pl

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57