Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Sakramenty

strona główna > sakramenty

Chrzest

2011-02-11

Nauka Kościoła zawarta w KKK o Sakramencie Chrztu (zobacz)

 

Aby ochrzcić dziecko należy:

  • przyjść w tygodniu przed datą chrztu do kancelarii parafialnej z aktem urodzenia dziecka;

    • znać datę i miejsce ślubu rodziców dziecka
    • podać dane chrzestnych: imię i nazwisko, data urodzenia oraz adres zamieszkania
  • rodzice chrzestni nie będący z parafii, zobowiązani są do okazania zaświadczenia (w dniu chrztu) od swojego księdza proboszcza, że mogą być chrzestnymi.

  • w dzień chrztu należy przyjść do kancelarii parafialnej najpóźniej kwadrans przed Mszą św. celem złożenia podpisów w księdze chrztów (rodzice i chrzestni).

 

Sakrament Chrztu świętego jest udzielany w każdą niedzielę

podczas Mszy Świętej o godz. 12.00.


Przygotowanie dla rodziców i rodziców chrzestnych odbywa się w czwartki o godz. 1900 w kancelarii parafialnej. Zapraszamy osoby, które po raz pierwszy są rodzicami lub rodzicami chrzestnymi.

Bierzmowanie

2011-02-11

Najważniejsze informacje dla kandydatów do bierzmowania:

1. Do sakramentu bierzmowania przygotowujemy się w grupach. Każda grupa ma przydzielonego księdza opiekuna prowadzącego spotkania. Każdy ksiądz ustala termin spotkań i będzie  informacje zamieszczał na stronie parafialnej.

2. Jeśli kandydat do bierzmowania był ochrzczony poza Parafią Matki Bożej Różańcowej proszony jest o dostarczenie świadectwa chrztu.

3. Osoby, które przez fakt zamieszkania należą do innej parafii prosimy aby dostarczyć zgodę księdza proboszcza swojej parafii.

4. Wszelkie zmiany dotyczące przeniesienia się z jednej do drugiej grupy są możliwe pod warunkiem, że zgodzi się ksiądz opiekun danej grupy i ten do którego chce się osoba przenieść.

5. Sakrament bierzmowania jest zaplanowany na 24 maja w 2019 roku na godz. 18:00.

6. Wszystkie niejasności i trudności można wyjaśnić w kancelarii parafialnej w każdy poniedziałek ( oprócz świąt) w godzinach od 8 - 9 i od 16:00 - 17:30.

Ks. Tomasz Radliński

 

LISTA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA 2019 r.

 

 

 1. Abramowska Aleksandra (*)

 2. Aftyka Beniamin (*)

 3. Augustowski Adam (*)

 4. Bakan Nina (*)

 5. Balicka Justyna (*)

 6. Barabas Julia(+)

 7. Baran Bartłomiej (+)

 8. Baranowska Hanna(*)

 9. Bącik Jagoda (+)

10. Bęczkowski Karol (*)

11. Bęczkowski Szymon (*)

12. Białowska Agata (-)

13. Bielecki Kamil (*)

14. Blicharz Justyna (?)

15. Błaszczyk Natalia (?)

16. Błaziak Dawid (*)

17. Bochniak Mikołaj (+)

18. Bogusz Piotr (+)

19. Borowicz Wojciech (-)

20. Borowiec Jakub (+)

21. Brajerska Dominika (*)

22. Buczek Karol (+)

23. Bystrek Łukasz (*)

24 .Chabros Karolina (-)

25. Chmiel Paulina (+)

26. Chruścicki Krzysztof (*)

27. Chrzanowska Dorota (?)

28. Cieluch Michał (+)

29. Cios Kamil (?)

30. Cisek Jakub (-)

31. Czarecka Julia (-)

32. Czułnowska Lidia (*)

33. Dejnek Wiktoria (+)

34. Dolecka Dominika (+)

35. Dolecka Martyna (+)

36. Dołgan Filip (+)

37. Domań Maja (*)

38. Durko Natalia (*)

39. Dyk Alicja (*)

40. Dyk Mateusz (*) 

41. Dziki Dalia (*)

42. Dziuba Antoni (*)

43. Dziurian Natalia (*)

44. Fac Julita (*)

45. Fałek Maja (*)

46. Flak Gabriela (-)

47. Flasińska Kinga (*)

48. Franczak Małgorzata (*)

49. Fus Igor (*)

50. Gadaj Piotr (-)

51 .Gajek Rafał (*)

52. Galek Adam (-)

53. Gardzisz Jakub (*)

54. Gawron Mateusz (*)

55. Gdula Łukasz (*)

56. Gładosz Jagoda (+)

57. Głowacka Julia (*)

58. Gnieciak Michał (*)

59. Gołębiowska Amelia (+)

60. Gołębiowska Olga (*)

61. Gontar Tomasz (-)

62. Gontarz Nina (-)

63. Gromadzka Izabela (+)

64. Grzelak Adam (*)

65. Idzikowska Judyta (+)

66. Ignatiuk Lena (*)

67. Jabłoński Damian (*)

68. Janeczko Jakub (+)

69. Jarosławska Weronika (*)

70. Jędrych Filip (+)

71. Kaleniec Piotr (+)

72. Kalińska Zuzanna (*)

73. Kamińska Iga (*)

74. Kawiak Marta (*)

75. Kiciak Małgorzata (*)

76. Klocek Tomasz (*)

77. Kłoczko Anna (+)

78. Kłos Weronika (*)

79. Kobiałka Maciej (*)

80. Kocira Joanna (+)

81. Kołodziejczyk Jakub (*)

82. Kołudzka Paulina (+)

83. Kondraciuk Michał (*)

84. Koper Szymon (*)

85. Koralewski Mateusz (+)

86. Kos Jakub (-)

87. Koszałko Aleksandra (+)

88. Koszałko Weronika (+)

89. Kowalik Mikołaj (*)

90. Kowalik Remigiusz (-)

91. Kowalska Kinga (*)

92. Kowaluk Karolina (+)

93. Kozieł Joanna (*)

94. Kozieł Paulina (+)

95. Kozioł Mateusz (+)

96. Krakowiak Julia (+)

97. Król Piotr (+)

98. Kujan Aleksandra (*)

99. Kulik Hubert (*)

100. Kulik Katarzyna (+)

101. Kulikowski Damian (+)

102. Kuśmierczyk Maja (*)

103. Lewandowski Dawid (+)

104. Lewkowicz Kacper (-)

105. Ligęza Natalia (*)

106. Lipiec Wiktor (+)

107. Lipnicki Rafał (*)

108. Lis Igor (?)

109. Lis Tomasz (-)

110. Łapiński Szymon (*)

111. Łątka Małgorzata (*)

112. Łukasik Julia (+)

113. Mac Mateusz (*)

114. Madura Wiktoria (*)

115. Maj Paweł (*)

116. Makara Filip (+)

117. Malawski Daniel (-)

118. Marcinek Szymon (?)

119. Marzęda Karolina (-)

120. Maszkowski Jakub (*)

121. Maślach Martyna (*)

122. Matuszewski Maciej (*)

123. Mazur Justyna (*)

124. Mądzik Marta (?)

125. Michalak Julia (+)

126. Mielniczek Damian (-)

127. Mięgoć Rafał (*)

128. Mikos Zuzanna (*)

129. Miłosz Anna (*)

130. Misztal Zuzanna (+)

131. Modecka Julia (+)

132. Molęda Karolina (+)

133. Mołdach Karolina (+)

134. Moskaluk Jakub (-)

135. Nejkauf Kacper (*)

136. Niećko Sonia (+)

137. Nieściór Ignacy (*)

138. Nieściór Mikołaj (*)

139. Nowicki Mikołaj (-)

140. Ochal Zuzanna (-)

141. Okapa Tomasz (*)

142. Olszewska Katarzyna (*)

143. Ostrowska Paulina (+)

144. Pachulski Oliwier (+)

145. Pakulska-Modrzejewska Martyna (+)

146. Paluch Ernest (*)

147. Papus Mateusz (+)

148. Pawlak Michał (*)

149. Pergoł Mikołaj (-)

150. Piasecki Franciszek (*)

151 .Piątek Borys (*)

152. Piekniak Wiktoria (+)

153.Pieprzowski Maciej (+)

154.Pietras Oliwier (*)

155.Podkościelna Katarzyna (+)

156.Polski Mateusz (*)

157.Przybyła Szymon (+)

158.Rachwał Oliwia (*)

159.Rejch Oliwier (?)

160.Rozumska Gabriela (*)

161.Rudnik Martyna (+)

162.Rybicka Weronika (+)

163.Rymuszka Łucja (*)

164.Sadłowski Damian (-)

165.Salmonowicz Sandra (*)

166.Samuś Wiktoria (+)

167.Sawecki Piotr (*)

168.Serafin Kacper (*)

169.Serwatka Kinga (+)

170.Simeonow Wiktoria (+)

171.Skoczek Dorota (-)

172.Skoczylas Oliwier (+)

173.Sławacka Weronika (+)

174.Słotwiński Hubert (-)

175.Słowiński Michał (-)

176.Słupski Jakub (-)

177.Smorczewska Dominika (*)

178.Smyl Aleksandra (+)

179.Sokołowska Zuzanna (-)

180.Sokołowski Filip (*)

181.Sosińska Natalia (-)

182.Stąchor Julia (+)

183.Sternik Kajetan (*)

184.Strzelec Natalia (*)

185.Strzemiecka Marta (*)

186.Sudewicz Michał (*)

187.Sudewicz Zuzanna (*)

188.Szado Wiktoria (*)

189.Szczęsna Zuzanna (*)

190.Szmit Aleksandra (+)

191.Szmit Izabela (+)

192.Szot Małgorzata (*)

193.Szubstarski Maksymilian (+)

194.Szumiło Michał (-)

195.Szumski Maciej (*)

196.Szuryga Dominika (*)

197.Szwajgier Adrian (*)

198.Szymański Szymon (+)

199.Szymczak Wiktoria (+)

200.Szysz Alicja (+)

201.Świderski Adam (*)

202.Tarasiuk Wiktoria (+)

203.Tedorowska Izabela (*)

204.Tkaczyk Jan (+)

205.Tomaszewski Jakub (*)

206.Tomaszewski Michał (*)

207.Trumińska Agata (*)

208.Uściłowski Adrian (*)

209.Walczyński Maksymilian (-)

210.Walczyński Olaf (*) 

211.Warchoł Piotr (+) 

212.Wącholski Radosław (*)

213.Wiącek Kacper (*)

214.Wilczyński Wiktor (+)

215.Winiarczyk Weronika (*)

216.Winkler Maciej (*)

217.Witek Karolina (-)

218.Witkowicz Kacper (-)

219.Witkowska Aleksandra (-)

220.Wlazły Magdalena (*)

221.Wojciechowska Kamila (?)

222.Wojdanowski Karol (+)

223.Wojtan Franciszek (*)

224.Wojtaszko Jakub (*)

225.Wownysz Maciej (*)

226.Woźniak Adam (-)

227.Wójcik Bartłomiej (+)

228.Wójcik Zuzanna (*)

229.Wójtowicz Julia (?)

230.Wrona Aleksandra (*)

231.Wymoczył Olga (+)

232.Wypych Ula (-)

233.Wyrzykowska Oliwia (*)

234.Zan Gabriela (-)

235.Zabielski Mikołaj (*)

236.Zabłocka Aleksandra (*)

237.Zabłocki Mateusz (*)

238.Zaręba Maria (*)

239.Zdziarska Karolina (*)

240.Zezula Gabriela (*)

241.Zgierski Grzegorz (*)

242.Żelazek Jakub (?)

243. Augustowski Ernest (+)

244. Urysz Bartłomiej (-)

245.Piwowarczyk Katarzyna (+)

246.Flisińska Paulina (*)

247.Szwagierczak Małgorzata (-)

248.Wojciechowska Kornelia (+)

249.Wilczopolski Jakub (*)

250.Dąbek Adam (*)

251.Figiel Julia (*)

252.Gil Damian (+)

253.Jacniacki Mateusz (-)

254.Kułak Jan (-)

255.Kułak Jan (-)

256.Nawrocka Aleksandra (+)

257.Ozon Mikołaj (-)

258.Piwnicka Iza (*)

259.Przednowek Maria (+)

260.Surdyk Magdalena (+)

261.Wiechnik Łukasz (*)

262.Wójcik Mateusz (*)

263.Wolanin Jakub (*)

264.Adamek Przemysław (+)

265.Bereza Dominik (*)

266.Celińska Klaudia (+)

267.Ciepielewski Aleks (+)

268.Deneka Jakub (+)

269.Głos Mikołaj (-)

270.Górska Wanessa (?)

271.Mazur Anna (-)

272.Poznański Wiktor (+)

273.Skoczylas Damian (*)

274.Trześniewski Bartosz (*)

275.Tucki Adrian (+)

276.Wąsik Mateusz (-)

277.Zień Jakub (?)

278. Niedźwiadek-Sanecki Jan (+)

279. Niedźwiadek-Sanecki Jakub (+)

280. Głuski Kacper (+)

281. Szczekala Oliwier (+)

282. Sternik Oskar (+)

283. Poznańska Martyna (+)

284. Kmicic Oliwia (+)

285. Sakowiec Kinga (+)

286. Małysz Marcelina (+) 

287. Węgiel Martyna (+)

288. Reszka Bartosz(-)

289. Chmielewska Natalia (+)

290. Frączek Anna(+)

291. Bereza Dominik

292. Mysłowska Dominika

293. Bożek Julia (-)

294. Rokosz Antek(-)

295. Wójcik Adrian (+)

296. Knap Wiktoria (+)


Legenda :

 (+) - wszystko dobrze

 (*) - chrzest osoby był w naszej parafii

 (?) - kilka spraw do wyjaśnienia

 (-) - brak dokumentu

 


 

Grupa 1   ks. Artur Hodur

Pierwsze spotkanie będzie w niedziele 28 października o godz. 19:00.

Spotykamy się w Kościele.


 

 1. Cisek Jakub

 2. Czarecka Julia

 3. Dołgan Filip

 4. Fac Julita

 5. Gładosz Jagoda

 6. Gromadzka Izabela

 7. Kawiak Marta

 8. Koralewski Mateusz

 9. Kozieł Paulina

10. Kujan Aleksandra

11. Ligęza Natalia

12. Lis Tomasz

13. Mac Mateusz

14. Madura Wiktoria

15. Maj Paweł

16. Mądzik Marta

17. Modecka Julia

18. Niećko Sonia

19. Piątek Borys

20. Podkościelna Katarzyna 

21. Rybicka Weronika

22. Smyl Aleksandra

23. Sokołowska Zuzanna

24. Stąchor Julia

25. Szumski Maciej

26. Witkowska Aleksandra

27. Pieprzowski Maciej

28. Małysz Marcelina

29. Frączek Anna

 

Grupa 2   ks. Robert  Sliż

 

 1. Chrzanowska Dorota

 2. Dejnek Wiktoria

 3. Domań Maja

 4. Flak Gabriela

 5. Gdula Łukasz

 6. Idzikowska Judyta

 7. Kalińska Zuzanna

 8. Kłoczko Anna

 9. Kos Jakub

10. Kozioł Mateusz

11. Kulik Hubert

12. Lipiec Wiktor

13. Łapiński Szymon

14. Miłosz Anna

15. Papus Mateusz

16. Piekniak Wiktoria

17. Polski Mateusz

18. Rozumska Gabriela

19. Skoczylas Oliwier

20. Słowiński Michał

21. Sokołowski Filip

22. Sternik Kajetan

23. Szumiło Jan

24. Witkowicz Kacper

25. Wojtan Franciszek

26. Mysłowska Dominika

27. Wójtowicz Julia

28. Rokosz Antoni

29. Wójcik Adrian

 

Grupa 3  ks. Tomasz Radliński 


Pierwsze spotkanie będzie w niedziele 28 października o godz. 14:00.

Spotykamy się w Kościele.


 

 1. Borowicz Wojciech

 2. Bereza Dominik

 3. Bystrek Łukasz

 4. Czułnowska Lidia

 5. Ignatiuk Lena

 6. Jędrych Filip

 7. Kaleniec Piotr

 8. Kamińska Iga

 9. Kobiałka Maciej

10.Kowalska Kinga

11. Kulik Katarzyna

12. Lipnicki Rafał

13. Marcinek Szymon

14. Moskaluk Jakub

15. Okapa Tomasz

16. Rejch Oliwier 

17. Słotwiński Hubert

18. Sosińska Natalia

19. Szmit Aleksandra

20. Tomaszewski Michał

21. Witek Karolina 

22. Winkler Maciej 

23. Wojdanowski Karol 

24. Wownysz Maciej 

25. Zaręba Maria 

26. Żelazek Jakub 

27.Flisińska Paulina

28.Szwagierczak Małgorzata

29.Wojciechowska Kornelia

30. Niedźwiadek-Sanecki Jan 

31. Niedźwiadek-Sanecki Jakub 

32. Knap Wiktoria



 

Grupa 4   ks. Damian Ziętek

Pierwsze spotkanie będzie w niedziele 14 października o godz. 14:00.

Spotykamy się w Kościele.


 

 1. Barabas Julia

 2. Białowska Agata

 3. Blicharz Justyna

 4. Błaziak Dawid

 5. Chabros Karolina

 6. Dziki Dalia

 7. Franczak Małgorzata

 8. Gnieciak Michał

 9. Janeczko Jakub

10. Kiciak Małgorzata

11. Kłos Weronika

12. Kołudzka Paulina

13. Kulikowski Damian

14. Lewkowicz Kacper

15. Lis Igor 

16. Maszkowski Jakub 

17 .Mazur Justyna 

18. Mołdach Karolina 

19. Pachulski Oliwier 

20. Rachwał Oliwia 

21. Rymuszka Łucja 

22. Salmonowicz Sandra 

23. Sudewicz Michał 

24. Szado Wiktoria 

25. Szysz Alicja 

26. Warchoł Piotr 

27. Wrona Aleksandra

28. Buczek Karol

 

Grupa 5   ks. Hubert Wysmulski

Pierwsze spotkanie będzie w niedziele 21 października o godz. 19:00.

Spotykamy się w Kościele.



  1. Abramowska Aleksandra

 2. Borowiec Jakub

 3. Chmiel Paulina

 4. Chruścicki Krzysztof

 5. Cios Kamil

 6 .Fałek Maja

 7. Gardzisz Jakub

 8. Krakowiak Julia

 9. Kuśmierczyk Maja

10. Malawski Daniel

11. Nejkauf Kacper

12. Nieściór Mikołaj

13. Piasecki Franciszek

14. Pietras Oliwier

15. Szot Małgorzata

16. Szubstarski Maksymilian

17. Uściłowski Adrian

18. Walczyński Olaf

19. Winiarczyk Weronika

20. Wlazły Magdalena

21. Wojciechowska Kamila

22. Woźniak Adam

23. Zabłocka Aleksandra

24. Zabłocki Mateusz

25. Zgierski Grzegorz

26. Augustowski Ernest

27. Urysz Bartłomiej

  

Grupa 6    ks. Robert Śliż

 

 1. Aftyka Beniamin

 2. Bakan Nina 

 3. Bęczkowski Szymon

 4. Błaszczyk Natalia

 5. Bochniak Mikołaj

 6. Cieluch Michał

 7. Durko Natalia

 8. Flasińska Kinga

 9. Jabłoński Damian

10. Klocek Tomasz

11. Kołodziejczyk Jakub

12. Król Piotr

13. Lewandowski Dawid

14. Łukasik Julia

15. Marzęda Karolina

16. Michalak Julia

17. Molęda Karolina

18. Paluch Ernest

19. Pawlak Michał

20. Przybyła Szymon

21. Rudnik Martyna

22. Sadłowski Damian

23. Samuś Wiktoria

24. Strzelec Natalia

25. Sudewicz Zuzanna

26. Szmit Izabela

27. Szuryga Dominika

28.Piwowarczyk Katarzyna

29. Chmielewska Natalia

30. Gołębiowska Amelia

 

Grupa 7  ksHubert Wysmulski

Pierwsze spotkanie będzie w niedziele 21 października o godz. 19:00.

Spotykamy się w Kościele.


 

 1. Balicka Justyna

 2. Baran Bartłomiej

 3. Bogusz Piotr

 4. Dolecka Dominika

 5. Dolecka Martyna

 6. Dyk Alicja

 7. Gawron Mateusz

 8. Gontar Tomasz

 9. Jarosławska Weronika

10. Kocira Joanna

11 .Makara Filip

12. Maślach Martyna

13. Mielniczek Damian

14. Nieściór Ignacy

15. Ochal Zuzanna

16. Pakulska-Modrzejewska Martyna

17. Wojtaszko Jakub

18. Sawecki Piotr

19. Sławacka Weronika

20. Słupski Jakub

21. Smorczewska Dominika

22. Strzemiecka Marta

23. Tarasiuk Wiktoria

24. Walczyński Maksymilian

25. Wącholski Radosław

26. Zdziarska Karolina

27. Bożek Julia 

Grupa 8  ks. Artur Hodur

Pierwsze spotkanie będzie w niedziele 28 października o godz. 19:00.

Spotykamy się w Kościele.

 

 1. Baranowska Hanna

 2. Brajerska Dominika

 3. Dyk Mateusz

 4. Dziuba Antoni

 5. Fus Igor

 6. Głowacka Julia

 7. Gołębiowska Olga

 8. Gontarz Nina

 9. Kondraciuk Michał

10. Koper Szymon

11. Kowaluk Karolina

12. Łątka Małgorzata

13 .Matuszewski Maciej

14 .Mięgoć Rafał

15. Ostrowska Paulina

16. Pergoł Mikołaj

17. Serafin Kacper

18. Skoczek Dorota

19. Szczęsna Zuzanna

20. Tedorowska Izabela

21. Tkaczyk Jan

22. Wiącek Kacper

23. Wójcik Zuzanna

24. Wymoczył Olga

25. Zan Gabriela

26. Zezula Gabriela

27. Węgiel Martyna

28. Reszka Bartosz

 

Grupa 9   ks. Tomasz Radliński

Pierwsze spotkanie będzie w niedziele 28 października o godz. 15:00.

Spotykamy się w Kościele.


 

  1. Bącik Jagoda

 2. Bielecki Kamil

 3. Dziurian Natalia

 4. Gajek Rafał

 5. Galek Adam

 6

 7. Koszałko Aleksandra

 8. Koszałko Weronika

 9. Kozieł Joanna

10. Mikos Zuzanna

11. Misztal Zuzanna

12. Olszewska Katarzyna

13. Serwatka Kinga

14. Simeonow Wiktoria

15. Szwajgier Adrian

16. Szymański Szymon

17. Szymczak Wiktoria

18. Świderski Adam

19. Tomaszewski Jakub

20. Trumińska Agata

21. Wilczyński Wiktor

22. Wójcik Bartłomiej

23. Wypych Ula

24. Wyrzykowska Oliwia

25. Zabielski Mikołaj

26.Wilczopolski Jakub

 

Grupa 10  ks. Attila Honti

 

1. Augustowski Adam

2. Bęczkowski Karol

3. Gadaj Piotr

4. Grzelak Adam

5. Kowalik Mikołaj

6. Kowalik Remigiusz

7. Nowicki Mikołaj

8. Wolanin Jakub

 

 

Grupa 11      ks. Damian Ziętek

 

Pierwsze spotkanie będzie w niedziele 14 października o godz. 14:00.

Spotykamy się w Kościele.


1. Dąbek Adam

2. Figiel Julia

3. Gil Damian

4. Jacniacki Mateusz

5. Kułak Jan

6. Kułak Szymon

7. Nawrocka Aleksandra

8. Ozon Mikołaj

9. Piwnicka Iza

10.Przednowek Maria

11.Surdyk Magdalena

12.Wiechnik Łukasz

13.Wójcik Mateusz

14.Adamek Przemysław

15.

16.Celińska Klaudia

17.Ciepielewski Aleks

18.Deneka Jakub

19.Głos Mikołaj

20.Górska Wanessa

21.Mazur Anna

22.Poznański Wiktor

23.Skoczylas Damian

24.Trześniewski Bartosz

25.Tucki Adrian

26.Wąsik Mateusz

27.Zień Jakub

28. Głuski Kacper 

29.  Szczekala Oliwier

30. Sternik Oskar 

31.Poznańska Martyna

32. Kmicic Oliwia 

33. Sakowiec Kinga

 


 

 


 

Eucharystia

2011-02-11

Nauka Kościoła zawarta w KKK o Sakramencie Eucharystii 

(zobacz)

 

Do Sakramentu Eucharystii przystępują dzieci z drugich klas szkoły podstawowej. Przygotowanie odbywa sie w czasie szkolnej katechizacji, jak również podczas cyklicznych spotkań w kościele po niedzielnej Mszy św. o godz. 10.30.

Pokuta i Pojednanie

2012-07-17

Nauka Kościoła zawarta w KKK

o Sakramencie Pokuty i Pojednania

(zobacz)

Spowiedź na naszym kościele: codziennie o 6.45 i 17.45; w niedziele przed Mszą św. 

Namaszczenie Chorych

2012-07-19

Nauka Kościoła zawarta w KKK

o Sakramencie Namaszczenia Chorych

(zobacz)

 

Sakramentu Namaszczenia Chorych udziela się w naszej parafii w Światowy Dzień Chorego 11 lutego podczas Mszy św. Okazją do przyjęcia namaszczenia jest również dzień chorych podczas rekolekcji parafialnych i spowiedź przedświąteczna. Księża chodzący do chorych w I piątki miesiąca, noszą ze sobą oleje święte i w razie konieczności namaszczają potrzebujących.

Sakrament Święceń

2012-07-19

Nauka Kościoła zawarta w KKK o Sakramencie Święceń

(zobacz)

Obecnie z parafii pochodzi 5 kleryków, którzy kształcą sie w różnych seminariach duchownych.

12 maja w naszej parafii odbyły się święcenia diakonatu. Pośród przystępujących do Sakramentu Święceń był nasz parafianin al. Krzysztof Krzaczek (zobacz).

 

Małżeństwo

2012-07-17

Nauka Kościoła zawarta w KKK o Sakramencie Małżeństwa

(zobacz)

 

 

Odpowiednio wcześniej należy zarezerwować sobie termin ślubu.
 
Trzy miesiące przed planowaną datą ślubu należy zgłosić się do kancelarii parafialnej celem spisania protokołu przed zawarciem małżeństwa. Na spotkanie przychodzą oboje narzeczeni z dowodem osobistym i aktualnym świadectwem chrztu (nie starsze jak 3 miesiące).
 
Po spisaniu protokołu głosi się zapowiedzi w parafiach narzeczonych.
 
Jeżeli ślub jest konkordatowy, należy zgłosić się do USC celem złożenia wniosku o wydanie dokumentu potwierdzającego brak przeszkód do małżeństwa z prawa cywilnego (zobacz).
 
W tygodniu przed ślubem (do czwartku) należy do kancelarii parafialnej dostarczyć: zapowiedzi, dokumenty z USC, dane świadków (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania, wyznanie), indeksy z nauk przedmałżeńskich.
 
W dniu ślubu narzeczeni wraz ze świadkami zgłaszają się do kancelarii parafialnej celem złożenia podpisów w księgach parafialnych (kwadrans przed Mszą św.).
 
Nauki przedmałżeńskie odbywają się w parafii według ustalonego harmonogramu (środa godz. 19.00). Honorowane są nauki odbyte w innych parafiach czy duszpasterstwach specjalistycznych.
 
Ewentualne pytania i wątpliwości prosimy kierować do duszpasterzy parafialnych, a nie szukać odpowiedzi na forach internetowych.

 

Myśl dnia
"Dziś przygotowuję się na przyjście Twoje, jako oblubienica na przyjście Oblubieńca swego. Wielki to Pan, ten Oblubieniec mój, Niebiosa ogarnąć Go nie mogą. Serafini, którzy stoją najbliżej Niego, zasłaniają oblicze swoje i powtarzają nieustannie: święty, święty, święty. Ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Jemu śpiewają Chóry, przed Nim padają trony, przed jasnością Jego słońce gaśnie: A jednak ten wielki Pan, to Oblubieniec mój. Serce moje, wyjdź z tej głębokiej zadumy, jak Go wielbią inni, bo na to nie masz czasu, gdyż nadchodzi i już jest u twych drzwi.(Dz 1805)."

Św. Faustyna

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek miesiąca, godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

Masz problem z alkoholem? Zadzwoń do AA: Krzysztof – 669 197 660, Włodek – 605 316 810 lub

Kontakt także:

bursztynowa20.8@o2.pl

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57