Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie
Obraz
Obraz

Chór ROSARIUM

- parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej został założony we wrześniu 2010 r. z inicjatywy ks. Józefa Dziducha, proboszcz parafii. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest mgr Stanisław Diwiszek, organista parafialny. Asystentem i korepetytorem głosowym jest mgr Anna Barska. Opiekę duchową nad chórem sprawuje Ks. Paweł Pruszkowski, wikariusz parafii. 

Chór wykonuje repertuar religijny w języku polskim i łacińskim, oraz chorał gregoriański, uświetniając swym śpiewem najważniejsze uroczystości parafialne, oraz śpiewając na stałe w II niedzielę miesiąca podczas mszy o godz. 12:00. Po tejże Mszy św. odbywa się krótki koncert. Chór występuje również na koncertach poza parafią, m.in. w Babinie i Wąwolnicy. W chórze śpiewa obecnie 18 osób. Wszystkich chętnych do śpiewani w chórze prosimy o kontakt z Panem Organistą. Szczególnie zapraszamy głosy męskie!

Myśl dnia
"Zazwyczaj cierpienie wypędza i pożera radość, jeżeli się cierpi bez celu. Cierpienie zaś w intencji dobrej rodzi najpiękniejszą, najczystszą i najtrwalszą radość, jaką mieli męczennicy."

Bł. Ks. Michał Sopoćko

Kalendarz
W parafii

Posługi aktualnie świadczone
przy Parafii Matki Bożej Różańcowej


1. Stowarzyszenie Ochrony i Pomocy Rodzinie „SOPRA” świadczące bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, rodzinom oraz dzieciom i młodzieży z rodzin alkoholowych a także pomoc rodzicom mającym kłopoty w kontaktach z własnymi dziećmi.

więcej

2. Stop Bezprawiu dla osób poszkodowanych przez instytucje powołane do egzekwowania prawa - w ramach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Organa Sprawiedliwości – porady w poniedziałek, 17-18, tel. 723 044 113; www.stopbezprawiu.org

- sala Jerycho

3. Radca prawny – każdy poniedziałek i wtorek, godz. 17.00, Kancelaria II

( z wyjątkiem dni swiątecznych)

4. Grupa AA "Bursztynowa" mityng AA soboty, godz. 17.00 - 19.00 (każda I sobota m-ca mityng otwarty), sala "Betania", wejście od biblioteki. 

Masz problem z alkoholem? Zadzwoń do AA: Krzysztof – 669 197 660, Włodek – 605 316 810 lub

Kontakt także:

bursztynowa20.8@o2.pl

  Serdecznie zapraszamy

  więcej

5. Grupa Al-Anon "Jutrzenka" mityngi w każdy wtorek, godz. 17.00 - 19.00 w sali "JERYCHO" w podziemiu kościoła, wejście od parkingu i biblioteki. Mityng otwarty - ostatni wtorek miesiąca.

Godziny i nr tel. wywieszone są na drzwiach sali, w dolnej kondygnacji kościoła. 

Jest to wyjątkowa okazja do uporządkowania życia swojego i rodziny, zachęcamy do odważnego korzystania z oferowanej posługi świeckich.
Z pomocy specjalistów korzystamy anonimowo i bezpłatnie.

e-informacje
e-parafia

 

 

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Lublin 20-576

ul. Bursztynowa 20

tel.  81 527 10 57